W Warszawie powstanie aleja imienia Freddiego Mercury'ego. Rada miasta była niemal jednogłośna

08.11.2019 15:47
Freddie Mercury|undefined Fot. RICHARD YOUNG / Rex Features/EAST NEWS

Jedna z alejek na warszawskim Powiślu zostanie nazwana imieniem legendarnego wokalisty grupy Queen, Freddiego Mercury'ego. 

Coraz więcej miast w Polsce upamiętnia legendy rocka. Niedawno w Wałbrzychu stanęła ławka z dedykacją dla zmarłego Tomka Siwego Wojnara z Defektu Muzgó. Także wiele ulic zostaje nazywanych nazwiskami kultowych postaci ze świata muzyki. W Warszawie możemy przechadzać się ulicą polskiej tekściarki, Agnieszki Osieckiej. Z kolei obok Parku Ujazdowskiego na mapie stolicy widnieje krótka uliczka Johna Lennona. 

W Warszawie powstanie aleja Freddiego Mercury'ego

Tym razem Rada Warszawy niemal jednogłośnie zdecydowała, że na Powiślu powstanie alejka nazwana imieniem Freddiego Mercury'ego z Queen. Jak przyznała Ewa Rogala, zastępca rzecznika prasowego urzędu miasta w rozmowie z tvnwarszawa.pl:

Decyzja radnych była niemal jednomyślna, ponad partyjnymi podziałami. Mówi się, że muzyka łagodzi obyczaje i chyba to prawda. To glosowanie jest najlepszym dowodem.

Przeczytaj także

Rockowa alejka znajduje się na Powiślu, nad Kanałem Piasecznym, między ulicą Nojiego a Kawalerii. Obok znajduje się ambasada Wielkiej Brytanii. Jak czytamy na tvn24.pl, wcześniej pomysł został pozytywnie zaopiniowany przez radnych Śródmieścia, ekspertów z miejskiego zespołu do spraw nazewnictwa, a także mieszkańcy, którzy poparli ideę podpisując się pod petycją w sprawie.

Zobacz też: Była narzeczona Freddiego o jego ostatnich chwilach: Spojrzał śmierci w twarz 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.