26.08.2019 15:30

W sieci pojawiło się niepublikowane dotąd nagranie utworu Lemmy'ego Kilmistera z 1979 roku

Niepublikowane nagranie "The Mask" Lemmy'ego Kilmistera i Lyndy Kay trafiło do sieci. Muzyk zaczął komponować utwór jeszcze w 1979 roku.

Lemmy Kilmister
foto: AFP/EAST NEWS

Śmierć Lemmy'ego Kilmistera była wielkim ciosem dla muzyki rockowej i fanów Motorhead oraz charyzmatycznego lidera kapeli. Muzyk był jednym z najbardziej charakterystycznych basistów na świecie, a wszyscy jego wielbiciele wierzyli, że jest nieśmiertelny. Niestety artysta nie zaprezentuje już światu nowych kompozycji, jednak na światło dzienne wypływają starsze, niepublikowane wcześniej dokonania muzyka.

Lemmy Kilmister w niepublikowanym wcześniej utworze "The Mask"

Motorhead
Motorhead
Przeczytaj także Motorhead opublikował archiwalne nagranie z 1979 roku. Zobaczcie "Bomber" na żywo

W 1979 roku Lemmy zaczął pisać utwór zatytułowany "The Mask". Muzyk ukończył piosenkę podczas spotkania z wokalistką Lindą Kay, która pomogła w tworzeniu i postanowiła po latach zaprezentować utwór fanom Kilmistera.

"The Mask" to wzruszająca ballada country, w której słyszymy dużo delikatniejszą wersje Lemmy'ego niż w jego największych hitach. Szorstki głos idealnie pasuje do panującego w utworze klimatu rodem z kompozycji Johnny'ego Casha, a Kay idealnie uzupełnia numer. 

Zobacz też: Muzycy Motorhead, Slipknota i Motley Crue nagrali piosenkę. Jak brzmi? 

Tagi: Rock News Motorhead Lemmy Kilmister