W sieci pojawiło się niepublikowane dotąd nagranie utworu Lemmy'ego Kilmistera z 1979 roku

26.08.2019 15:30
W sieci pojawiło się niepublikowane dotąd nagranie utworu Lemmy'ego Kilmistera z 1979 roku Fot. AFP/EAST NEWS

Niepublikowane nagranie "The Mask" Lemmy'ego Kilmistera i Lyndy Kay trafiło do sieci. Muzyk zaczął komponować utwór jeszcze w 1979 roku.

Śmierć Lemmy'ego Kilmistera była wielkim ciosem dla muzyki rockowej i fanów Motorhead oraz charyzmatycznego lidera kapeli. Muzyk był jednym z najbardziej charakterystycznych basistów na świecie, a wszyscy jego wielbiciele wierzyli, że jest nieśmiertelny. Niestety artysta nie zaprezentuje już światu nowych kompozycji, jednak na światło dzienne wypływają starsze, niepublikowane wcześniej dokonania muzyka.

Lemmy Kilmister w niepublikowanym wcześniej utworze "The Mask"

Przeczytaj także

W 1979 roku Lemmy zaczął pisać utwór zatytułowany "The Mask". Muzyk ukończył piosenkę podczas spotkania z wokalistką Lindą Kay, która pomogła w tworzeniu i postanowiła po latach zaprezentować utwór fanom Kilmistera.

"The Mask" to wzruszająca ballada country, w której słyszymy dużo delikatniejszą wersje Lemmy'ego niż w jego największych hitach. Szorstki głos idealnie pasuje do panującego w utworze klimatu rodem z kompozycji Johnny'ego Casha, a Kay idealnie uzupełnia numer. 

Zobacz też: Muzycy Motorhead, Slipknota i Motley Crue nagrali piosenkę. Jak brzmi? 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.