30.04.2019 09:56

Woodstock 50 został odwołany? Organizator twierdzi, że impreza mimo wszystko się odbędzie

Już od samego początku były problemy z organizacją festiwalu - czy impreza z okazji 50. rocznicy Woodstocku dojdzie do skutku?

Woodstock 50
foto: shutterstock.com

Michael Lang, współorganizator Woodstocku, postanowił wskrzesić imprezę w 50. rocznicę festiwalu. Woodstock 50 zaplanowano na 16-18 sierpnia 2019 i wydarzenie ma się odbyć w pobliżu Watkins Glen w stanie Nowy Jork. Na imprezie pojawią się 3 sceny, na których wystąpi w sumie 40 artystów reprezentujących różne style muzyczne. Wszystko prezentowało się całkiem ciekawie, aż tu nagle pojawiła się informacja o tym, że Woodstock został odwołany. Jednak wkrótce organizatorzy zdementowali te wieści. O co chodzi w tej poplątanej sprawie?

Woodstock 50 odbędzie się mimo problemów finansowych

Jeszcze 22 kwietnia 2019 pojawiły się plotki dotyczące odwołania Woodstocku 50, bowiem nagle zatrzymano planowaną sprzedaż wejściówek. Organizator Micahel Lang jednak wszystkich uspokoił zapewniając, że są to tylko plotki. To jednak był tylko początek problemów, bowiem 29 kwietnia 2019 firma Dentsu, która była jednym z inwestorów festiwalu, podała informacje o swoim wycofaniu się z wydarzenia. Okazało się, że firma uznała imprezę nie godną marki, jaką jest Woodstock. Co więcej przedstawiciele zauważyli pewne nieprawidłowości związane z zapewnieniem bezpieczeństwa artystom oraz uczestników. Z tego też powodu postanowiono odwołać festiwal Woodstock 50.

Festiwal Woodstock
Festiwal Woodstock
Przeczytaj także Organizator Woodstocku chce stworzyć własny gatunek marihuany z okazji 50-lecia festiwalu

Gdy cały świat zaczął omawiać sprawę, nagle organizatorzy wydali oświadczenie, że Woodstock 50 jednak się odbędzie. Postanowiono za wszelką cenę znaleźć nowych partnerów:

"

Zapewniamy was, że 50. rocznica Woodstocku zostanie uczczona festiwalem, na który zasługuje. Chociaż nasz finansowy partner się wycofał, będziemy oczywiście dalej planować festiwal i szukać nowych partnerów. Chcielibyśmy podziękować stanowi Nowy Jork oraz hrabstwie Schuyler za ciężką pracę i wsparcie. Konkluzja jest taka - Woodstock 50 się odbędzie i to z hukiem. "

Woodstock 50: Na imprezie zagrają Greta Van Fleet i Robert Plant

Na festiwalu Woodstock 50 mają zagrać nie tylko rockowe kapele. Jeżeli impreza się rzeczywiście odbędzie, festiwalowicze zobaczą Roberta Planta wraz ze swoją kapelą The Sensational Space Shifter oraz Gretę Van Fleet. Na imprezie wystąpią również m.in. The Killers, Santana, Rival Sons, Cage The Elephant, Young the Giant czy Imagine Dragons.

Huczne obchody 50. rocznicy Woodstocku w 2019. Co zaplanowali organizatorzy festiwalu?
Huczne obchody 50. rocznicy Woodstocku w 2019. Co zaplanowali organizatorzy festiwalu?
Przeczytaj także Huczne obchody 50. rocznicy Woodstocku w 2019. Co zaplanowali organizatorzy festiwalu?

Fani hip-hopu zainteresują się koncertami Jay-Z, Chance The Rapper czy Run The Jewels. Taki line-up sprawił, że wiele osób poczuło się oburzonych - w końcu kto to widział, by na rockowym festiwalu grali raperzy?

Tagi: Rock News