10.10.2018 15:43

Yoko Ono nagrała własną wersję „Imagine”. Czy tak „dziwna” interpretacja spodoba się fanom Lennona?

Artystka udostępniła nową wersję ballady z okazji urodzin Johna Lennona. Jak brzmi „Imagine” w jej interpretacji?

Yoko Ono z nową wersją Imagine
foto: shutterstock.com

Chyba nie ma nikogo, kto nie znałby słynnej ballady Johna Lennona „Imagine”. Pacyfistyczny utwór pojawił się w 1971 roku na albumie „Imagine”, sygnowanym przez John Lennon & Plastic Ono Band. Z okazji 79. urodzin Lennona, które przypadły 9 października 2018, wdowa po muzyku postanowiła zaprezentować swoją wersję utworu.

Yoko Ono nagrała nową wersję „Imagine”

Artystka wyda 19 października 2018 solowy album „Warzone”. Na płycie pojawią się w nowych aranżacjach utwory nagrane przez Yoko Ono w latach 1970-2009. Dopiero w 2017 roku artystka stała się oficjalnie współautorką utworu „Imagine” i postanowiła w końcu zaprezentować własną interpretację ballady.

Czy wersja 85-letniej artystki przypadnie do gustu fanom Johna Lennona? Nowa interpretacja ballady jest dosyć specyficzna...

Z okazji wydania „Imagine – The Ultimate Collection” 5 października 2018 opublikowano nieznaną wersję demo utworu „Imagine”.

Zabójca Johna Lennona nadal w więzieniu

John Lennon został zastrzelony 8 grudnia 1980 w Nowym Jorku przez Marka Davida Chapmana. W sierpniu 2018 po raz 10. odrzucono apelację zabójcy Lennona o zwolnienie z więzienia – Chapman odsiaduje dożywocie.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News John Lennon