03.01.2018 10:39

Zawalcz o gitarę Slasha z grafiką Szymona Chwalisza na aukcji WOŚP

Muzyk Guns N' Roses postanowił pomóc Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w zbiórce funduszy na rzecz chorych dzieci.

Zawalcz o gitarę Slasha z grafiką Szymona Chwalisza na aukcji WOŚP
foto: aukcje.wosp.org.pl/en/gitara-slasha-z-guns-n-roses-od-szymona-chwalisza-i5608987

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 14 stycznia 2018 roku i organizatorzy chcą zebrać pieniądze „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Oprócz zbiórki pieniędzy na ulicach wielu miast w Polsce, organizowane są wszelkie licytacje. Ta, o której za moment przeczytanie zainteresuje niejednego fana rocka.

Pod młotek trafiła bowiem zaprojektowana przez Slasha i pomalowana przez Szymona Chwaliszę gitara Gibson Les Paul Standard 2016. Aukcję możecie znaleźć tutaj i na dzień 3 stycznia 2018 cena wynosi 8 1000 złotych. Jeżeli chcecie powalczyć o ten instrument to macie czas do 29 stycznia 2018.

Na stronie licytacji można przeczytać, jak gitara trafiła w ręce organizatorów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

"

Ta wspaniała gitara miała być prezentem dla Saula Hudsona, znanego szerzej pod pseudonimem Slash, ale kiedy ten dowiedział się o naszej fundacji, postanowił oddać ją na aukcję! Slash zaprosił nas do swojego hotelu tuż przed koncertem Guns N’ Roses w Gdańsku, aby osobiście wypróbować wykonaną przez nas gitarę i złożyć na niej swój podpis! "

Posłuchajcie również , co o tej akcji ma do powiedzenia Jurek Owsiak oraz autor grafiki:

Pomysłodawcą i organizatorem całej akcji jest Rafałowi Lemańskiemu z Slash Army Poland. Szymon Chwalisz przygotowywał trzy miesiące gitarę według pomysłu Slasha.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Slash