Zenek z Kabanosa i wokalista Nocnego Kochanka w utworze dla dzieci „Kurka to ko ko”

Aleksandra Degórska
15.12.2017 09:01
Zenek z Kabanosa i wokalista Nocnego Kochanka w utworze dla dzieci „Kurka to ko ko” Fot. materiały prasowe

Posłuchajcie, jak prezentuje się premierowy utwór z gościnnym udziałem Krzyśka Sokołowskiego z zespołu Nocny Kochanek. Jest to pierwszy singiel z piątej solowej płyty Zenka „Na Jedno Kopyto”.

„Na Jedno Kopyto” to 9 różnych kompozycji, które opierają się na jednym rytmie perkusyjnym, który w każdej piosence jest taki sam. Jest to żartobliwy album, który Zenek napisał dla dzieci. Gościnnie oprócz Krzyśka z Nocnego Kochanka pojawi się na nim Jelonek, Zacier, Olek Różanek z zespołu Chorzy, Hipis z zespołu Łydka Grubasa oraz Bułka i Maślak z zespołu Lej Mi Pół. 

Tak Zenek opowiedział o pomyśle stworzenia krążka „Na Jedno Kopyto”:

Zaczęło się od negatywnego komentarza pod singlem z mojej czwartej płyty, która ukaże się w styczniu 2018. Fan Kabanosa pod piosenką, która opowiada o tym, żeby nie narzekać, zaczął narzekać, że wszystko robię byle szybko i na jedno kopyto. Obśmialiśmy to z Mrufką, moim perkusistą i stwierdziłem, że może rzeczywiście nagramy płytę na jedno kopyto, opartą na jednej, tej samej ścieżce perkusji. Na to on, że piąta moja solowa płyta powinna się ukazać przed czwartą, tak aby nie było wątpliwości, że robimy ją byle szybko.

Ten szalony pomysł przypadł internautom:

Okazało się, że bardziej chcą usłyszeć tą piątą płytę niż czwartą, która już jest skończona i czeka na swoją premierę. W międzyczasie odezwał się do mnie autor tego negatywnego komentarza, który jest przeszczęśliwy, że w pewien sposób przyczynił się do powstania tej płyty. Obiecał ją sobie kupić. Widocznie to, że będzie ona na jedno kopyto, już mu nie przeszkadza.

Posłuchajcie zatem, jak prezentuje się singiel „Kurka to ko ko”:

Oczywiście inspiracją do napisania tego utworu był syn Zenka, który zaczyna powoli sklejać pierwsze wyrazy. Płyta ukaże się do wolnego odsłuchu jeszcze przed Świętami, wersja fizyczna będzie dostępna na początku stycznia 2018.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.