06.12.2019 15:50

Znamy najbardziej dochodowe trasy koncertowe 2019 roku

Magazyn Billboard podsumował koncerty rockowe i metalowe 2019 roku. Oto lista najlepiej zarabiających na występach wykonawców.

Metallica
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

W związku ze zbliżającym się końcem roku, przyszedł czas na podsumowania. Magazyn Billboard przyjrzał się najpopularniejszym trasom koncertowym ostatnich miesięcy. Na stronie pojawiło się zestawienie najbardziej dochodowych tourne w 2019 roku. Obyło się bez większych niespodzianek.

Najbardziej dochodowe trasy koncertowe 2019 roku

W tabeli pierwsze miejsce zajmuje wokalista Ed Sheeran, który może pochwalić się najwyższym wynikiem już po raz drugi z rzędu. Jeśli chodzi o rock i metal, w zestawieniu najlepiej wypadła Metallica. W ogólnym rankingu Hetfield i spółka zajęli szóste miejsce z kwotą 177 milionów dolarów brutto zysku za 46 koncertów na trasie WorldWired. Formacja sprzedała przez ostatnie 12 miesięcy 1,7 miliona biletów na całym świecie.

Spotify
Spotify
Przeczytaj także Podsumowanie roku 2019 na Spotify. Czego najczęściej słuchali Polacy?

Dobrym wynikiem może pochwalić się także KISS i ich pożegnalna trasa End Of the Road. Zespół zajął 10. miejsce na liście. Koncerty gigantów hard rocka przez ostatnie 12 miesięcy przyniosły muzykom zysk rzędu 89 milionów dolarów z 850 tysięcy sprzedanych biletów podczas 72 koncertów.

Z kolei Queen i Adam Lambert pojawili się na 39. miejscu z wynikiem 46 milionów dolarów. 4. miejsce należy do Eltona Johna, 5. do The Rolling Stones a 8. do Paula McCartneya.

Zobacz też: Na Spotify pojawiły się dwie nowe spersonalizowane playlisty 

Tagi: Rock News Metallica Kiss