Pogoda
26.01.2017 11:51

62-latek „zgarnął” 42 punkty karne

Osoba prowadząca Volkswagena Passata B8 stworzyła ogromne zagrożenie w ruchu, ignorując większość przepisów zawartych w kodeksie drogowym.

62-latek „zgarnął” 42 punkty karne
foto: kadr z wideo

Na szczęście policjanci w nieoznakowanym samochodzie byli we właściwym miejscu, we właściwym czasie. W godzinach porannych na ulicy Sobieskiego zauważyli kierowcę wyprzedzającego przed przejściem dla pieszych, który następnie z pasa przeznaczonego do skrętu w lewo, pojechał na wprost, ciągle nabierając prędkości. Prowadzący niemieckie auto jechał w stronę Szklarskiej Poręby. Na jednym z odcinków aparatura pomiarowa wykazała prędkość 120 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Dodatkowo, delikwent wyprzedzał na podwójnej ciągłej, na skrzyżowaniu i przed przejściem dla pieszych, stwarzając ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. Po tych wszystkich wybrykach został zatrzymany przez policjantów, którzy odebrali mu prawo jazdy oraz skierowali sprawę do sądu. Jak wyliczyli oficerowie – 62-letni mieszkaniec Wrocławia popełnił wykroczenia kwalifikujące się na 42 punkty karne.

Całe zdarzenie zostało uwiecznione przez wideorejestrator. Zobaczcie sami:

Internauci sugerują, że policjanci powinni byli niezwłocznie przystąpić do zatrzymania niesfornego kierowcy w momencie, gdy popełnił pierwsze wykroczenie, nie czekając aż dopuści się kolejnych. I nie ulega wątpliwości to, że takie działanie jak sugerowane istotnie przyczyniłoby się do poprawy bezpieczeństwa zawczasu. Równie dobrze losy mogły potoczyć się inaczej i jeszcze przed zatrzymaniem kierowcy Volkswagena do kontroli, mogło dojść do niebezpiecznego w skutkach wypadku.

Tagi: Duperele