Co Polacy jedzą najczęściej? Raport Uber Eats podsumowujący 2018 rok

Michał Tomaszkiewicz
15.02.2019 13:11
Uber Eats|undefined Fot. Guillermo Fernandes

Uber Eats zdał raport z kolejnego roku zaglądania nam w talerze – okazało się, że w składanych zamówieniach można znaleźć naprawdę fajne smaczki.

Uber Eats działa w Polsce już od dwóch lat – dostawca posiłków na żądanie dba o gaszenie poczucia głodu w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku i Sopocie. Usługa cieszy się sporą popularnością (Uber chwali się, że aplikację już pierwszego miesiąca zainstalowało ponad 50 000 osób) i dzięki niej restauracje, które nie zdecydowały się dostarczać dań na wynos do klientów, mogą korzystać z tego dodatkowego sposobu sprzedaży.

Jak łatwo przyzwyczaić się do wygody dostarczania jedzenia na żądanie pokazał przykład warszawiaka, który z usług Uber Eats skorzystał w ciągu 2018 roku 534 razy. Inne polskie miasta zostały daleko w tyle – w Krakowie jeden użytkownik złożył 370 zamówień, w Poznaniu 351, we Wrocławiu 314, w Trójmieście zaś „tylko” 178.

Uber Eats przytoczył także inną imponującą liczbę – 4 grudnia 2018 roku złożono największe pojedyncze zamówienie, składające się z 70 pozycji. Głód zaspokajał Czerwony Tofciu, Eco Ronny-Sojowy, Pad Thai z Krewetkami, Tajska Krewetka, Tajski Bobo, Udon Smażony z Kurczakiem i Wołowina Sma-Rice – każde danie zamówiono w 10 sztukach.

Stołeczne zamówienie okazało się być też najdroższym w minionym roku – uczta na wynos kosztowała 1495 zł.

Drugie miejsce pod względem rozmachu należy do fanów McDonald’s z Poznania i Warszawy – obaj zgłosili niezależnie zamówienie na 54 pozycje.

Użytkownik Uber Eats z Warszawy zamówił z McDonald’s 54 burgery z serem. Inny fan piłki nożnej (tym razem z Poznania) również złożył zamówienie obejmujące 54 pozycje, jednak jego repertuar posiłków był nieco bardziej zróżnicowany. Zażyczył sobie bowiem: 15 razy frytki oraz kurczaka McNuggets (20 sztuk), 10 cheeseburgerów, po 8 razy sałatkę Kurczak Premium - Chrupiący Kurczak i McChickena, a także po 4 razy BigMaca i WieśMaca.

Uber Eats zdradza, że średnio w jednym zamówienia zamawiane jest 2,4 dania.

Przeczytaj także

Uber Eats – najpopularniejsze dania w polskich miastach

Uber Eats stworzył zestawienie potraw zamawianych najczęściej w poszczególnych polskich miastach – w tabeli jak na dłoni widać różnice w upodobaniach kulinarnych, a nawet moralnych i ideologicznych pomiędzy mieszkańcami poszczególnych metropolii.

uber_eats_raport_2018_02 Fot. foto: materiały prasowe

Uber Eats chwali się, że im więcej jemy za jego pośrednictwem, tym robimy to smaczniej.

Osoby korzystające z aplikacji mogą również oceniać zamówione przez siebie potrawy za pomocą gwiazdek (1-5), dzięki czemu najwyżej ocenione dania będą wyświetlały im się w pierwszej kolejności. Co więcej, aplikacja Uber Eats wykorzystuje mechanizmy z zakresu machine learning, czyli uczenia maszynowego. Na podstawie wyborów dokonywanych przez użytkownika „poznaje” jego smaki, „ucząc się” ich i rekomendując potrawy, mogące odpowiadać jego gustom kulinarnym.

Zobacz także: >> Aplikacja do sprzedawania swojego obiadu << 

Platforma Uber Eats zadebiutowała na polskim rynku w lutym 2017 roku w Warszawie.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.