Elon Musk przegonił Jeffa Bezosa. Szef Tesli najbogatszym człowiekiem na świecie

08.01.2021 08:24
Elon Musk Fot. HANNIBAL HANSCHKE/AFP/East News

Kto jest najbogatszym człowiekiem świata? Ten tytuł często przechodzi z rąk do rąk. Ostatnio zdobył go Elon Musk, który pokonał Jeffa Bezosa.

Pandemia koronawirusa szaleje, świat zmaga się z kryzysem, setki ludzi straciły pracę, a bogaci... się bogacą. Elonowi Muskowi udało się prześcignąć dotychczasowego najbogatszego człowieka świata. Ile miliardów ma na koncie?

Elon Musk najbogatszym człowiekiem świata

Od roku 2017 najbogatszy na świecie był Jeff Bezos. Według najnowszego raportu Bloomberg, Elon Musk pokonał szefa Amazona, zostając tym samym miliarderem o największym majątku na całej planecie. W rankingu Bloomberg Billionaires Index, w którym śledzone są zarobki 500 najbogatszych osób na Ziemi niemal w czasie rzeczywistym, na pierwsze miejsce wskoczył prezes Tesli.

Polecamy

Wzrost notowań Tesli zwiększył majątek Muska do około 190 miliardów dolarów. Tym samym pobił  wynik Bezosa wynoszący 187 miliardów dolarów. Nic dziwnego, bo w ciągu ostatnich 12 miesięcy zwyżkowa trajektoria wskazywała na 800% wzrost kursu akcji producenta samochodów elektrycznych. Ostatnio akcje wzrosły o 5,8% i są warte 799 dolarów. Obaj przedsiębiorcy wyprzedzają  dawnego bogacza numer jeden, czyli założyciela Microsoft, Billa Gatesa, który ma na koncie kwotę 132 miliardów dolarów i tym samym zajmuje w rankingu trzecie miejsce.

Polecamy

Najbogatsi twórcy nowych technologii

Tuż za nimi znajduje się inny tuz nowych technologii - Mark Zuckerberg, który dzięki Facebookowi zajmuje piąte miejsce z wynikiem 99,9 miliardów dolarów. Współzałożyciele Goolge Larry Page i Sergey Brin znajdują się odpowiednio na 8. i 9. z kwotami 81,5 oraz 78,9 miliardów dolarów. Twórca Twittera Jack Dorsey jest "dopiero" 159. ze swoimi 13 miliardami dolarów.

Polecamy

Tak jak przewidywano od dawna Musk w końcu zatryumfował, ale zwycięstwo w rankingu najbogatszych ludzi na ziemi nie jest długotrwałe. Istnieje spora szansa, że za jakiś czas pojawi się inna osoba, która zostanie okrzyknięta największym miliarderem na Ziemi.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.