Kinoman wraca bezczelniejszy niż kiedykolwiek

Michał Tomaszkiewicz
15.09.2017 11:35
Kinoman wraca bezczelniejszy niż kiedykolwiek Fot. zrzut ekranu

Wydawało się, że popularny serwis z pirackimi filmami zakończył działalność na dobre. Okazało się, że tylko przegrupowywał siły – właśnie pojawiła się nowa odsłona Kinomana, tym razem będąca kopią YouTube’a.

Zamknięcie serwisu Kinoman było dla zwalczających piractwo dużym sukcesem. Strona wyjątkowo drażniła filmowców i dystrybutorów, jako że zamieszczała w sieci nowości filmowe na długo przez oficjalnymi premierami na płytach czy w legalnych serwisach VoD i pobierała opłaty za dostęp do nich.

Pieniądze zamiast do twórców trafiały jednak do piratów, a część użytkowników nie wiedziała nawet, że ma do czynienia z piractwem – skoro za możliwość obejrzenia filmu trzeba było zapłacić, to przecież musiał to być prawdziwy sklep. Pirackie filmy są w sieci za darmo.

Nowa odsłona serwisu może jeszcze bardziej wprowadzać w błąd – została przygotowana jako klon YouTube’a.

W oferowanej klientom bibliotece znajdują się zarówno filmy, jak i seriale – piraci w jednym miejscu zgromadzili katalogi największych światowych serwisów VoD, w tym produkujących najgorętsze seriale – czyli Netfliksa i HBO.

foto: zrzut ekranu Fot. foto: zrzut ekranu

Za 30-dniowy dostęp do pirackich filmów trzeba zapłacić 20 zł. Można podejrzewać, że cena została dokładnie przemyślana – z raportu o preferencjach polskich internautów wynika, że tyle właśnie są w stanie wydać na dostęp do filmów w internecie. Jednym z ciekawych odkryć, jakich dokonali autory zestawiania, było odkrycie, że to piraci częściej niż legalne VoD opłacani są za dostęp do materiałów. Powodem była właśnie cena.

Subskrypcję Netfliksa można kupić w Polsce za 34 zł. Showmax, który zdobył serca Polaków serialem „Ucho prezesa”, wyznaczył cenę abonamentu na 19,99 zł – serwis nie chce co prawda podzielić się dokładnymi danymi o liczbie użytkowników, podkreśla jednak, że w zaledwie kilka miesięcy po starcie jego marka jest już kojarzona przez większość Polaków.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.