Przepowiednia Piusa X: Czy Franciszek będzie ostatnim papieżem?

15.07.2020 12:13
Przepowiednie Piusa X|undefined Fot. VINCENZO PINTO/AFP/East News

Przerażająca przepowiednia Piusa X zapowiada nadejście ostatniego papieża i koniec świata. Mamy się czego obawiać?

Istnieje wiele przepowiedni dotyczących końca papiestwa i Kościoła. Według niektórych interpretatorów Franciszek może być ostatnim papieżem przepowiedzianym jeszcze przed wiekami. Co na temat końca papiestwa mówił Pius X?

Przepowiednie Piusa X przerażają. Kiedy nadjedzie koniec świata?

Pius X urodził się w 1835 roku. Jego pontyfikat trwał od roku 1903 do 1914. Na kartach historii zapisał się jako pionier ruchu liturgicznego, który ułatwił chorym uczestnictwo we Mszy Świętej.

Przeczytaj także

W 1909 roku papież Pius X podczas jednej z oficjalnych audiencji niespodziewanie przewrócił się i zapadł w pewien rodzaj śpiączki. Z relacji świadków wynikało, że wyraz twarzy Ojca Świętego zmieniał się w drastyczny sposób i widać było, że duchowny był przerażony. 

To, co widziałem, było straszne. Nie wiem tylko, czy chodziło o mnie, czy o mego następcę. Zobaczyłem papieża uciekającego z Watykanu pomiędzy trupami swoich kapłanów. Ukryje się on w jakimś nieznanym miejscu, lecz po krótkim czasie umrze śmiercią gwałtowną

 – relacjonował później Pius X.

W swojej wizji papież zobaczył również świątynie, które będą podpalane przez ludzi, mających za nic ich wartość religijną i historyczną. Pius X podał również dokładne okoliczności końca świata:

Kiedy rozpadnie się Koloseum, rozpocznie się koniec naszego świata!

Ojciec Święty powrócił do tej wizji w 1914 roku podczas swojej śmierci. Dodał wtedy:

Szacunek do Boga zniknął z ludzkich serc. Podejmą wnet próbę wymazania Go całkiem z pamięci

Pius X dodał, że chodzi "o jednego z moich następców o tym samym imieniu".
Do tej pory nie ustalono, czy ówczesna głowa kościoła miała na myśli imię Pius, czy swoje chrzcielne imię Józef (Giuseppe Sarto).

Przepowiednie Piusa X vs przepowiednia św. Malachiasza

Niedługo po tym wydarzeniu świat przypomniał sobie o innej strasznej przepowiedni dotyczącej ostatniego papieża i końca świata. Święty Malachiasz również mówił w niej o prześladowaniu chrześcijan poprzedzającym koniec świata.

W czasie najgorszego prześladowania Świętego Kościoła Rzymskiego [na tronie] zasiądzie Piotr Rzymianin, który będzie paść owce podczas wielu cierpień, po czym miasto siedmiu wzgórz [Rzym] zostanie zniszczone i straszny Sędzia osądzi swój lud.  

Obie przepowiednie są zaskakująco zgodne. W obu koniec świata łączy się nierozerwalnie z upadkiem kościoła i śmiercią ostatniego z papieży.

Przeczytaj także

Przepowiednie Piusa X vs III tajemnica fatimska

Przez lata wierzono, że istnieją tylko dwie tajemnice fatimskie, okazało się jednak, że siostra Łucja nie ujawniała wszystkiego. Trzecia część tajemnicy fatimskiej mówi o konsekwencjach kryzysu wiary i moralności w historii ludzkości i była przeznaczona "wyłącznie dla papieży". Gdy jednak kobieta na przełomie 1943 i 1944 roku poważnie zapadła na zdrowiu, nakłoniona przez biskupa zdecydowała się spisać treść tajemnicy. Publicznie ogłosił ją papież Jan Paweł II w 2000 roku.

Przeczytaj także

Ponoć Maryja ukazała w niej postać Ojca Świętego, klęczącego na górze pod wielkim krzyżem i śmiertelnie ranionego przez kule żołnierzy oraz strzały z łuku. Podobny los spotkał również biskupów, księży, innych przedstawicieli stanu duchownego oraz osoby świeckie.

Zobacz również: Stephen Hawking odkrył błąd w kalendarzu Majów: Koniec świata nastąpi w 2020?

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.