Pogoda
15.07.2020 12:13

Przepowiednia Piusa X: Czy Franciszek będzie ostatnim papieżem?

Przerażająca przepowiednia Piusa X zapowiada nadejście ostatniego papieża i koniec świata. Mamy się czego obawiać?

Przepowiednie Piusa X
foto: VINCENZO PINTO/AFP/East News

Istnieje wiele przepowiedni dotyczących końca papiestwa i Kościoła. Według niektórych interpretatorów Franciszek może być ostatnim papieżem przepowiedzianym jeszcze przed wiekami. Co na temat końca papiestwa mówił Pius X?

Przepowiednie Piusa X przerażają. Kiedy nadjedzie koniec świata?

Pius X urodził się w 1835 roku. Jego pontyfikat trwał od roku 1903 do 1914. Na kartach historii zapisał się jako pionier ruchu liturgicznego, który ułatwił chorym uczestnictwo we Mszy Świętej.

III wojna światowa
III wojna światowa
Przeczytaj także Przerażająca przepowiednia z Afryki: III wojna światowa, Franciszek ostatnim papieżem

W 1909 roku papież Pius X podczas jednej z oficjalnych audiencji niespodziewanie przewrócił się i zapadł w pewien rodzaj śpiączki. Z relacji świadków wynikało, że wyraz twarzy Ojca Świętego zmieniał się w drastyczny sposób i widać było, że duchowny był przerażony. 

"

To, co widziałem, było straszne. Nie wiem tylko, czy chodziło o mnie, czy o mego następcę. Zobaczyłem papieża uciekającego z Watykanu pomiędzy trupami swoich kapłanów. Ukryje się on w jakimś nieznanym miejscu, lecz po krótkim czasie umrze śmiercią gwałtowną "

 – relacjonował później Pius X.

W swojej wizji papież zobaczył również świątynie, które będą podpalane przez ludzi, mających za nic ich wartość religijną i historyczną. Pius X podał również dokładne okoliczności końca świata:

"

Kiedy rozpadnie się Koloseum, rozpocznie się koniec naszego świata! "

Ojciec Święty powrócił do tej wizji w 1914 roku podczas swojej śmierci. Dodał wtedy:

"

Szacunek do Boga zniknął z ludzkich serc. Podejmą wnet próbę wymazania Go całkiem z pamięci "

Pius X dodał, że chodzi "o jednego z moich następców o tym samym imieniu".
Do tej pory nie ustalono, czy ówczesna głowa kościoła miała na myśli imię Pius, czy swoje chrzcielne imię Józef (Giuseppe Sarto).

Przepowiednie Piusa X vs przepowiednia św. Malachiasza

Niedługo po tym wydarzeniu świat przypomniał sobie o innej strasznej przepowiedni dotyczącej ostatniego papieża i końca świata. Święty Malachiasz również mówił w niej o prześladowaniu chrześcijan poprzedzającym koniec świata.

"

W czasie najgorszego prześladowania Świętego Kościoła Rzymskiego [na tronie] zasiądzie Piotr Rzymianin, który będzie paść owce podczas wielu cierpień, po czym miasto siedmiu wzgórz [Rzym] zostanie zniszczone i straszny Sędzia osądzi swój lud.   "

Obie przepowiednie są zaskakująco zgodne. W obu koniec świata łączy się nierozerwalnie z upadkiem kościoła i śmiercią ostatniego z papieży.

Papież Franciszek
Papież Franciszek
Przeczytaj także Przepowiednia św. Malachiasza: Czy Franciszek będzie ostatnim papieżem?

Przepowiednie Piusa X vs III tajemnica fatimska

Przez lata wierzono, że istnieją tylko dwie tajemnice fatimskie, okazało się jednak, że siostra Łucja nie ujawniała wszystkiego. Trzecia część tajemnicy fatimskiej mówi o konsekwencjach kryzysu wiary i moralności w historii ludzkości i była przeznaczona "wyłącznie dla papieży". Gdy jednak kobieta na przełomie 1943 i 1944 roku poważnie zapadła na zdrowiu, nakłoniona przez biskupa zdecydowała się spisać treść tajemnicy. Publicznie ogłosił ją papież Jan Paweł II w 2000 roku.

III wojna światowa
III wojna światowa
Przeczytaj także Przepowiednia siostry Łucji dotycząca III wojny światowej. Czy straszne proroctwo spełnia się na naszych oczach?

Ponoć Maryja ukazała w niej postać Ojca Świętego, klęczącego na górze pod wielkim krzyżem i śmiertelnie ranionego przez kule żołnierzy oraz strzały z łuku. Podobny los spotkał również biskupów, księży, innych przedstawicieli stanu duchownego oraz osoby świeckie.

Zobacz również: Stephen Hawking odkrył błąd w kalendarzu Majów: Koniec świata nastąpi w 2020?

Tagi: Archiwum Tajemnic przepowiednie koniec świata