Stephen Hawking odkrył błąd w kalendarzu Majów: Koniec świata nastąpi w 2020?

07.10.2019 13:37
Koniec świata|undefined Fot. Shutterstock

Stephen Hawking przepowiedział koniec świata: "Ludzie powinni naprawdę martwić się o rok 2020". Zobacz szokującą wypowiedź naukowca.

Stephen Hawking był najsłynniejszym współczesnym naukowcem na świecie i jednym z najbardziej znanych w historii. Jako fizyk teoretyczny sformułował wiele przełomowych teorii naukowych, przede wszystkim z dziedziny astrofizyki.

Hawking badał czarne dziury i teorię Wszechświata. Był autorem głośnej książki "Krótka historia czasu", która uczyniła z niego rozpoznawalną postać także w popkulturze. W 2012 roku słynny naukowiec przepowiedział również końca świata.

Stephen Hawking Fot. foto: Shutterstock

Stephen Hawking: Data zakończenia kalendarza Majów opiera się na błędnych obliczeniach

Data globalnego kataklizmu od zawsze budzi ogromne emocje, a ludzkość fascynowała się prekognicją od zamierzchłych czasów. Każdy słyszał o przepowiedniach Nostradamusa, św. Malachiasza, Baby Wangi czy królowej Saby.

Przeczytaj także

Słynna na całym świecie była również przepowiednia Majów, według której, koniec świata miał nastąpić w 2012.

Koniec świata Fot. foto: Shutterstock

Do tej ostatniej miał się odnieść słynny brytyjski naukowiec Stephen Hawking. Zmarły w 2018 roku astrofizyk powiedział, że data zakończenia kalendarza Majów (czyli słynny rok 2012) opiera się na błędnych obliczeniach:

Pod wieloma względami Majowie wyprzedzali swój czas, ale w pewnych kwestiach przekalkulowali. W tym przypadku popełnili błąd polegający na podwójnym liczeniu dni, na które przypadały święta, co oznacza, że ich kalendarz nie zakończy się jeszcze przez kolejne osiem lat. Ludzie powinni naprawdę martwić się o rok 2020, czyli prawdziwy koniec cywilizowanego świata.

Jeśli to prawda to wszystkie przepowiednie Majów dotyczące 2012 roku mogą w rzeczywistości odnosić się do 2020.

Koniec świata 2020: Przepowiednie Majów

Majowie przedstawili na rok 2012, (czyli jak twierdzi Hawking 2020) siedem proroctw. Dwa z nich dotyczą postępujących zmian klimatycznych i wzrostu temperatury.

Pierwsza z nich odnosi się do Słońca, które 22 grudnia zmieni swoją polaryzację i wytworzy ogromne świetliste rozbłyski, druga mówi o fali upałów, topnieniu pokrywy lodowej, globalnych pożarach i suszach.

Koniec świata Fot. foto: Shutterstock

Majowie, zapowiedzieli również przelot jednego z ciał niebieskich w bliskiej odległości od Ziemi, uważali też że tor przelotu w poważnym stopniu zagrozi ludziom.

Koniec świata Fot. foto: Shutterstock

Naukowcy, którzy podjęli się interpretacji przepowiedni, twierdzą, że czeka nas przebiegunowanie Ziemi, które według wyliczeń starożytnej cywilizacji miało nastąpić w ostatnich dniach grudnia 2012.

Zmiana biegunów nastąpi na skutek działalności Słońca, które co 11,5 tys. lat przeżywa stan hiperaktywności.

Koniec świata

Słońce będzie emitować tak silne promieniowanie elektromagnetyczne, że jądro Ziemi zaczynie pełnić funkcję cewki elektromagnetycznej w efekcie czego dochodzie do zmiany biegunów.

Może to oznaczać, że czekają nas potężne trzęsienia ziemi, powodzie lub tsunami.

Koniec świata Fot. foto: Shutterstock

Stephen Hawking brytyjski astrofizyk, kosmolog i fizyk teoretyk zmarł 14 marca w Cambridge w Wielkiej Brytanii w wieku 76 lat. Przez większość życia chorował na stwardnienie zanikowe boczne

Naukowiec nie był w stanie samodzielnie chodzić i mówić. Porozumiewał się za pomocą syntezatora mowy.

Zobacz również: Elon Musk ostrzega przed końcem świata. „Cywilizacja zostanie zniszczona”

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.