Rosyjski Batmobil skonfiskowany przez policję. Właściciel usłyszał zarzuty [WIDEO]

28.02.2020 12:43
Foto: materiały prasowe MSW Rosji|undefined Fot. materiały prasowe MSW Rosji

Rosyjski Batman stracił swój środek lokomocji, który został zarekwirowany przez policję. Mężczyźnie postawiono aż trzy zarzuty.

Choć Moskwa to nie Gotham City, każdy ma swojego Batmana. Rosyjski odpowiednik słynnego superbohatera naraził się ostatnio władzom. Wszystko z uwagi na jego środek lokomocji, słynny Batmobil, który został zarekwirowany przez policję, z powodu nieprzystosowania do warunków drogowych. Właściciel usłyszał łącznie trzy zarzuty.

Rosyjski Batmobil skonfiskowany przez policję

W sobotę 22 lutego 2020 roku, rosyjscy policjanci przeżyli nie mały szok. W końcu nieczęsto spotyka się superbohaterskie auta na ulicach miast. Nie mniej jednak, w godzinach wieczornych przy Alei Kutuzowowskiego w Moskwie, funkcjonariusze natrafili na imponujące znalezisko - auto do złudzenia przypominające pojazd Batmana z filmu "Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości". Z miejsca zauważyli, że pojazd jest ogromny i znacząco przekracza dopuszczalne normy, a co więcej, z pewnością nie posiada homologacji do ruchu ulicznego.

Foto: materiały prasowe MSW Rosji Fot. Foto: materiały prasowe MSW Rosji
Foto: materiały prasowe MSW Rosji Fot. Foto: materiały prasowe MSW Rosji
Przeczytaj także

Jak się następnie okazało, samochód to cacko "domowej roboty" i został wykonany osobiście przez 32-letniego właściciela. Nie był również zarejestrowany i nie mógł być dopuszczony do eksploatacji. Auto zostało odholowane na policyjny parking, a mężczyzna usłyszał łącznie trzy zarzuty: braku odpowiedniej dokumentacji, poruszania się pojazdem o zbyt dużej masie oraz poruszania się pojazdem stwarzającym niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu.

Łączna wartość rosyjskiego Batmobilu to aż 3.4 miliona złotych. Oświadczenie w sprawie wydał stołeczny oddział Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Nie ujawniono danych mężczyzny, wykluczono jednak jego powiązania z przestępczym półświatkiem.

Zobacz też: Pewien mężczyzna odnalazł opuszczony Batmobil w lesie

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.