Pogoda
26.05.2020 12:41

Sprzedawał krem „przeciwko działaniu 5G”. Zarobił pół miliona

Pewien Amerykanin zarobił ponad pół miliona dolarów, sprzedając specjalny krem, przeciwko negatywnemu działaniu technologii 5G.

Sprzedawał krem „przeciwko działaniu 5G”. Zarobił pół miliona
fot. East News

Technologia telefonii komórkowej 5G obrosła w ostatnich miesiącach wielką legendą. Wiele osób obawiało się negatywnych skutków zastosowania nowych rozwiązań technologicznych, chcąc protestować ich wprowadzenie do użytkowania. Jeden człowiek postanowił wykorzystać naiwność przeciwników technologii i zaczął sprzedawać specjalny krem „chroniący przed działaniem 5G”.

Krem przeciwko działaniu 5G

Amerykanin z Seattle zaczął sprzedawać na Amazonie specjalny krem, przeciwko szkodliwemu działaniu anten 5G. Początkowo cena za tubkę z kremem wynosiła 20 dolarów. W momencie, w którym Amazon zakazał sprzedaży produktu, mężczyzna zarobił już ponad pół miliona dolarów. Co więcej – mniej więcej w tym czasie wrzucił ofertę na eBay. Tym razem już za 80 dolarów za tubkę.

sieć 5G
sieć 5G
Przeczytaj także Mapa 5G w Polsce. Sprawdź, czy mieszkasz przy nadajniku

Najciekawsze jest jednak to, że mężczyzna zbierał dużo przychylnych komentarzy i ocen pod swoim produktem. Jego oferta rozeszła się z siłą strzały po Facebookowych grupach zrzeszających osoby, które protestowały przeciwko technologii 5G. Zanim Amazon zdecydował o zamknięciu sprzedaży ze względu na łamanie przepisów o dezinformacji i wprowadzania klientów w błąd, mężczyzna zarobił ponad 500 tys. dolarów.

Obecnie także te grupy zostały zamknięte jako niezgodne z wytycznymi firmy i szerzące nieprawdziwe informacje.

policjanci na patrolu
policjanci na patrolu
Przeczytaj także Facebook bierze się za walkę z łamaniem obostrzeń. Będzie usuwał z serwisu

Jaki był skład specjalnego kremu? 

Jak podają zagraniczne serwisy, gdy zbadano składa specjalnego kremu przeciwko działaniu 5G, okazało się, że była to mieszanka starej wazeliny i przeterminowanego kremu do opalania.

Czytaj także: 5G zamienia ludzi w zombie. Zobacz pierwszy zwiastun horroru „5G Zombies”.

Czy Ty obawiasz się technologii 5G?

Tagi: Newsy News