Pogoda
29.07.2019 14:10

"To nie miało prawa się stać!": Ørganek i O.S.T.R. w teledysku do filmu "Piłsudski"

We wrześniu do kin trafi film o Józefie Piłsudskim, w którego wcieli się Borys Szyc. Teraz mamy okazję zobaczyć teledysk do utworu napisanego specjalnie na potrzeby filmu.

Foto: materiały prasowe Next Film
Foto: materiały prasowe Next Film

13 września 2019 roku na ekranach kin pojawi się film "Piłsudski", Borysem Szycem w roli głównej. Dzieło Michała Rosy przeniesie nas do czasów, gdy odzyskanie niepodległości wydawało się czymś niemal niemożliwym. Tymczasem, w sieci pojawił się utwór, który specjalnie na potrzeby filmu napisali Ørganek i O.S.T.R.

Ørganek i O.S.T.R. w teledysku do filmu "Piłsudski"

Piosenka "To nie miało prawa się stać!" jest mieszanką rocka i hip-hopu. W teledysku pojawiła się Magdalena Boczarska, która w filmie Michała Rosy wystąpiła w roli Marii Piłsudskiej, pierwszej żony Marszałka. O utworze opowiedział sam Tomasz Organek, opisując go słowami:

"

Piosenka tytułowa do filmu „Piłsudski” to umiejętne połączenie nowoczesnych konwencji, od silnego rockowego riff, poprzez rap, na filmowej balladzie skończywszy. Komponując ten utwór, chciałem oddać zarówno ducha mocno sensacyjnej historii, której pierwszoplanową postacią jest młody Marszałek, jej wolnościowy, romantyczny etos, ale też nawiązać do teraźniejszości wskazując na dość niespokojny charakter naszych czasów. "

kadr z filmu Piłsudski
kadr z filmu Piłsudski
Przeczytaj także "Polacy niepodległość mają w d*pie" - zobacz pierwszy teaser filmu "Piłsudski"

W rolach głównych w filmie "Piłsudski" wystąpili Borys Szyc, Magdalena Boczarska i Maria Dębska. W pozostałych rolach zobaczymy Jana Marczewskiego, Józefa Pawłowskiego, Tomasza Schuchardta, Kamila Szeptyckiego, Elizę Rycembel oraz Marcina Hycnara. Film ukaże się 13 września 2019 roku.

Zobacz też: Józef Piłsudski i zjawiska paranormalne. Nieznana historia Pierwszego Marszałka Polski

Tagi: Organek polskie filmy Borys Szyc Piłsudski