"Polacy niepodległość mają w d*pie" - zobacz pierwszy teaser filmu "Piłsudski"

18.06.2019 11:03
kadr z filmu Piłsudski |undefined Fot. Jarosław Sosiński / Studio Filmowe Kadr

W sieci pojawiła się pierwsza zapowiedź filmu o marszałku Józefie Piłsudskim, w którego wcielił się Borys Szycz. Jak prezentują się pierwsze fragmenty produkcji?

Po stu latach odzyskania niepodległości przez Polskę na ekrany rodzimych kin w końcu trafi produkcja opowiadająca o niezwykłym życiu marszałka Józefa Piłsudskiego. W tytułowego bohatera wcielił się Borys Szyc. Jak gwiazdor prezentuje się w roli słynnego męża stanu? W sieci pojawił się pierwszy teaser filmu "Piłsudski".

"Piłsudski" - pierwsza zapowiedź filmu

Produkcja w reżyserii Michała Rosy przedstawi młodość Piłsudskiego, głównie mało oczywiste wątki z życia osobistego marszałka. Dzięki temu film stanie się źródłem wielu ciekawostek na temat naczelnika państwa. Zobaczymy więc nie tylko burzliwą młodość Piłsudskiego, ale również jego relacje z kobietami.

Borys Szyc wypowiedział się na temat granego przez siebie bohatera.

Film opowiada o fragmencie życia Piłsudskiego, którego nie znamy. Akcja rozpoczyna się w 1900 roku. Piłsudski przebywa w szpitalu psychiatrycznym w Petersburgu. Udaje obłąkanego, żeby uniknąć więzienia. To punkt wyjścia opowieści o Piłsudskim – człowieku, którego wizja niepodległości Polski była dla wielu szalonym projektem. Który sam musiał mieć w sobie odrobinę szaleństwa, aby przez te wszystkie lata w nią wierzyć. Co takiego ma w sobie, że kilka lat później jest w stanie zgromadzić wokół siebie ludzi, którzy podobnie jak on uwierzą w szansę na niepodległość? Jaką charyzmę, siłę, spryt czy może właśnie… nutę szaleństwa? Jakim człowiekiem był Józef Piłsudski?

U boku Szyca wystąpią Magdalena Boczarska i Maria Dębska. Pierwsza z aktorek wcieli się w żonę Piłsudskiego, a druga w jego kochankę. Jednak produkcja Rosy to nie tylko życie prywatne głównego bohatera, ale przede wszystkim jego walka o Polskę. W "Piłsudskim" zobaczymy, że dla wolności przyszły marszałek był w stanie poświęcić wszystko i nie cofnąć się przed niczym.

Przeczytaj także

"Piłsudski" - kiedy premiera?

W filmie oprócz Szyca, Boczarskiej i Dębskiej wystąpili między innymi Jan Marczewski, Maria Dębska, Józef Pawłowski, Tomasz Schuchardt, Kamil Szeptycki, Eliza Rycembel oraz Marcin Hycnar. "Piłsudski" trafi do kin 13 września 2019 roku.

Zobacz też: "Piłsudski": Zaskakująca metamorfoza Borysa Szyca na pierwszych fotosach z filmu

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.