Weteran uciekł z pumą do śląskiego lasu. Poszukuje ich policja [WIDEO]

12.07.2020 08:06
Weteran uciekł z pumą do śląskiego lasu. Poszukuje ich policja [WIDEO] Fot. Dennis Fast/VWPICS/Science Photo Library/East News

Weteran i jego puma skryli się w lesie w Ogrodzieńcu. Mężczyzna w ten sposób protestuje przeciwko odebraniu mu zwierzęcia, które przetrzymuje nielegalnie.

Niecodzienna sytuacja gminie Ogrodzieniec na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej w województwie śląskim. Trwa policyjna obława na mężczyznę, który postanowił zaszyć się w okolicznym lesie wraz ze swoją nielegalnie przetrzymywaną pumą. Do akcji wkroczyli antyterroryści i śmigłowiec. Funkcjonariusze podejrzewają, że mężczyzna może być uzbrojony. 

Weteran uciekł z pumą do lasu

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, trwają poszukiwania mężczyzny o imieniu Kamil, który prawdopodobnie jest weteranem wojny w Afganistanie. Według rzeczniczki śląskiej policji podinspektor Aleksandry Nowary, sąd wydał decyzję o nakazie oddania przetrzymywanej przez poszukiwanego pumy do poznańskiego zoo. 

Mężczyzna często zmieniał miejsce pobytu. Po zawiadomieniu dyrektorki zoo mieliśmy większe możliwości poszukiwania i zmierzaliśmy do tego, aby tego człowieka zatrzymać. Dzisiaj zoo podjęło indywidualną decyzję o samodzielnym podjęciu interwencji, niestety okazała się ona nieskuteczna. Mężczyzna uciekł razem z pumą.

Mężczyzna nie zgodził się jednak z wyrokiem sądu i postanowił uciec wraz z dzikim zwierzęciem do lasu. Wcześniej często zmieniał adres zamieszkania i był nieuchwytny dla policji. 

Przeczytaj także

Według biorących udział w akcji funkcjonariuszy, poszukiwany może być uzbrojony. Oprócz zwykłych policjantów i medyków, w akcji biorą udział również siły policji z Oddziału Prewencji w Katowicach, kontrterroryści z katowickiej komendy wojewódzkiej i śmigłowiec z komendy wojewódzkiej w Krakowie. Ciężko przewidzieć, jak zachowuje się zwierzę - czy jest agresywne i jaki ma stosunek do ludzi. Według słów podkomisarz Magdaleny Wiśniewskiej z zespołu prasowego śląskiej policji, która bierze udział w obławie, poszukiwania są prowadzone w terenie, w którym przeważają lasy i pola oraz nieliczne zabudowania. Policjanci starają się zlokalizować mężczyznę i pumę. 

Przeczytaj także

Wielu internautów stoi po stronie poszukiwanego mężczyzny. Uważają, że zwierze powinno zostać z nim, ponieważ jest odpowiedzialnym właścicielem dużego kota, który mu bezgranicznie ufa i nie stwarza żadnego zagrożenia. Jak potoczy się ta sprawa? Miejmy nadzieję, że wszystko zakończy się bez żadnych ofiar. 

Przeczytaj także

Zobacz też: Piosenka Metalliki uratowała kobietę przed atakiem pumy 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.