17.07.2019 11:43

FIFA 20 bez Juventusu Turyn. Licencję na zespół podkupił PES

PES kontratakuje. W 2019 roku FIFA otrzymała licencję na Ligę Mistrzów, pozostawiając swojego największego konkurenta bez dostępu do tych elitarnych rozgrywek. W 2020 Konami postanowiła zemścić się na EA – PES otrzymał wyłączność na pokazywanie Juventusu Turyn w grach.

Juventus Turyn w PES 2020
foto: materiały prasowe Konami

FIFA 19 dzięki przejęciu praw do ostatnich rozgrywek strzeżonych wcześniej zazdrośnie przez serię Pro Evolution Soccer miała szansę na przeciągnięcie na swoją stronę część graczy, którzy wcześniej wahali się wybierając między kolejnymi tytułami poszczególnych serii.

Rozgrywki Ligi Mistrzów i Ligi Europy były mocną kartą przetargową w (niemal) odwiecznym pojedynku między grami piłkarskimi. FIFA wyszła na transakcji całkiem dobrze, integrując nawet mecze w Champions League z fabułą gry.

Cristiano Ronaldo w FIFA 19
Cristiano Ronaldo w FIFA 19
Przeczytaj także EA Sports ma spore kłopoty z FIFĄ 19 po transferze Ronaldo do Juventusu

Jak się okazało, Konami nie zamierzało bezczynnie patrzeć, jak EA Sports zdobywa serca graczy. Na 2020 rok wytoczyła ciężkie działa, wykupując na wyłączność możliwość posługiwania się w grach marką Juventusu Turyn. W zespole gra Christiano Ronaldo, wieloletni ambasador serii FIFA.

Juventus Turyn tylko w PES 2020. FIFA bez praw do pokazania zespołu

Konami zdobyło wyłączność nie tylko na pokazywanie na ekranie nazwy zespołu, lecz także na jego herb, a nawet stadion. Zawodnicy zespołu zostali zeskanowani w 3D.

EA Sports przyznało już, że nie udało się osiągnąć porozumienia licencyjnego z Juventusem Turyn. Zespołu nie będzie można prowadzić w grach FIFA ani FIFA Mobile. Studio znalazło już jednak wyjście z tej sytuacji.

Mistrza Włoch zastąpi zespół Piemonte Calcio. Z komunikatu wynika, że FIFA umieści w grze zawodników Juventusu Turyn, jako że pozwala na to licencja uzyskana od federacji piłkarskiej.

W eFootball PES 2020 można będzie zagrać od 10 września 2019 roku. PES 2019 miał pojawić się w grach udostępnianych abonentom usługi PlayStation Plus, co było postrzegane jako przyznanie, że gra sprzedaje się słabiej niż oczekiwano.

Zobacz także: Gry w PlayStation Plus na lipiec 2019. Sportowy hit i samochodówka retro 

Którą grę piłkarską wolicie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry