Florence + The Machine nagrał piosenkę na potrzeby filmu "Cruella". Posłuchajcie zapowiedzi "Call Me Cruella"

12.05.2021 15:19
Florence + The Machine nagrał piosenkę na potrzeby filmu "Cruella". Posłuchajcie zapowiedzi "Call Me Cruella" Fot. Walt Disney Studios // BEEM/Beem/East News

Autorzy wielu platynowych albumów, wielokrotnie nagradzany na całym świecie zespół Florence + The Machine pokazali zapowiedź nowej piosenki "Call me Cruella", skomponowaną specjalnie do najnowszego filmu Disneya "Cruella".

Florence + The Machine nagrał piosenkę dla filmu Cruella

Jak czytamy w oświadczeniu twórców, Florence jest ogromną fanką muzyki z filmów Disneya. Wokalistka wyjaśniła, że zaczynała się uczyć śpiewania od filmów Disneya.

Polecamy

Artystka powiedziała:

Jedne z pierwszych piosenek, które nauczyłam się śpiewać to piosenki Disneya. I to najczęściej filmowi antagoniści dostawali najlepsze numery. Dlatego współpraca przy komponowaniu i wykonanie piosenki do "Cruelli" było spełnieniem dziecięcych marzeń. Jestem bardzo wdzięczna Nicholasowi Brittellowi i Disneyowi za ogromną swobodę artystyczną i za powierzenie mi pięknego szaleństwa Cruelli.

Na temat współpracy wypowiedział się wspomniany Nicholas Brittell, który skomponował muzykę do "Cruelli":

Jestem wielkim fanem Florence, więc współpraca z nią była prawdziwą przyjemnością. Dzięki tej piosence i w ogóle muzyce skomponowanej do "Cruelli" chcieliśmy uchwycić surową rockową estetykę Londynu lat 60. i 70. Nagrywaliśmy wszystko na analogowej taśmie używając starego sprzętu w londyńskich studiach Abbey Road i AIR Studios łącząc partie orkiestrowe z elektrycznymi gitarami, basami, organami, klawiszami i bębnami.

Polecamy

Dwukrotnie nominowany do Oscara i nagrodzony nagrodą EMMY kompozytor i pianista Nicholas Britell stworzył muzykę do m.in. "Gdyby ulica Beale umiała mówić", "Vice", "Moonlight", czy "Big Short". Aktualnie pracuje nad muzyką do trzeciego sezonu "Sukcesji" oraz "Don’t Look Up" Adama McKaya.

Nowa produkcja Disneya przedstawia historię o buntowniczych początkach jednej z najbardziej znanych i genialnych postaci, legendarnej Cruelli de Mon. Zdobywczyni Oscara Emma Stone ("La La Land") wystąpi w roli tytułowej "Cruelli". 

Akcja filmu rozgrywa się w Londynie w latach 70. w trakcie punkrockowej rewolucji i opowiada historię Estelli, bystrej i kreatywnej dziewczyny, zdeterminowanej, by zyskać sławę dzięki swoim projektom. Zaprzyjaźnia się z parą młodych złodziei i razem żyją na londyńskich ulicach.

Pewnego dnia talent Estelli do mody przyciąga wzrok baronowej von Hellman, legendy mody, granej przez dwukrotną zdobywczynię Oscara Emmę Thompson. Ich relacja wprawia w ruch bieg wydarzeń, które sprawią, że Estella przejdzie na nikczemną stronę i stanie się żądną zemsty Cruellą.

Film Disneya "Cruella" wyreżyserował Craig Gillespie na podstawie scenariusza autorstwa Dany Fox i Tony'ego McNamary i opowiadania Aline Brosh McKenna oraz Kelly Marcel i Steve Zissis. Produkcja zadebiutuje w Polsce 28 maja 2021 roku. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.