Emma Stone jako drapieżna "Cruella". Zobacz zwiastun nowego filmu Disneya

17.02.2021 15:51
Emma Stone jako Cruella Fot. plakat filmu "Cruella"

Błyskotliwa. Zła. I nieco szalona. Takimi słowami określa się Cruella z nowego filmu Disneya, który opowiada o młodości diabolicznej bohaterki "101 dalmatyńczyków" w czasach punkrockowej rewolucji w Londynie. Zobacz wyjątkowo mroczny zwiastun produkcji, w której tytułową rolę gra Emma Stone.

"Cruella": zwiastun aktorskiego filmu Disneya

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun wyczekiwanej produkcji o młodości jednej z najbardziej demonicznych, a zarazem najbardziej uwielbianych bohaterek Disneya. Cruella de Mon (w oryginale de Vil) to antagonistka z animacji "101 dalmatyńczyków" z 1961 roku, której pierwszy aktorski film poświęcono w 1996 roku (grała ją wówczas Glenn Close).

Polecamy

W tym roku poznamy ją jednak zupełnie na nowo. Reżyser filmu "I, Tonya" zaprezentuje nie tylko jej młodsze, o wiele bardziej drapieżne i seksowne oblicze, ale także ukaże historię, która doprowadziła do tego, że z kreatywnej, ambitnej projektantki o imieniu Estella, stała się morderczynią szczeniaczków o iście demonicznym pseudonimie.

Emma Stone jako Cruella de Mon w prequelu "101 dalmatyńczyków"

W tytułową bohaterkę wcieli się Emma Stone, gwiazda kina nagrodzona Oscarem za "La La Land". Aktorka na pierwszych plakatach filmu "Cruella" prezentuje się wyjątkowo wyzywająco jak na produkcję skierowaną do dzieci, co czyni nadchodzący projekt Disneya jeszcze bardziej intrygującym.

Na ekranie partnerować jej będą Joel Fry ("Gra o tron") i Paul Walter Hauser ("I, Tonya") jako jej chłopcy od brudnej roboty, a także Emma Thompson ("To właśnie miłość") w roli baronowej von Hellman, legendy mody, spotkanie z którą doprowadzi Estellę do odkrycia swojej nikczemnej strony. 

Zobacz także

Reżyserem filmu jest Craig Gillespie ("I, Tonya"). Scenariusz na podstawie historii stworzonej przez Aline Brosh McKenna, Kelly Marcel i Steve'a Zissisa napisali Dana Fox ("Jak romantycznie") i Tony McNamara ("Wielka"). Kiedy do tej mieszkanki wybuchowej dodamy fakt, że akcja "Cruelli" ma toczyć się w trakcie punkrockowej rewolucji w latach 70. w Londynie, a kostiumy zaprojektowała dwukrotna zdobywczyni Oscara Jenny Beavan... pozostaje nam tylko wstrzymać oddech i niecierpliwie czekać na premierę jednego z najgorętszych tytułów 2021 roku i zarazem jednego z najciekawszych aktorskich filmów Disneya w historii.

"Cruella" ma trafić na ekrany polskich kin 28 maja 2021 roku.

Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.