Polskie filmy, które ukażą się w 2020 roku. Wśród nich "Psy 3" i "Broad Peak"

12.09.2019 14:28
Foto: Bartosz Mrozowski/ materiały prasowe Kino Świat|undefined Fot. Bartosz Mrozowski/ materiały prasowe Kino Świat

Jeśli chcecie wiedzieć, jakie polskie filmy zadebiutują w 2020 roku, zapraszamy do zapoznania się z poniższym zestawieniem.

W 2020 roku czeka nas wiele ciekawych polskich premier. Na ekrany kin wejdą wówczas między innymi "Psy 3", czy głośny "Broad Peak". Nie zabraknie również komedii. Jeśli chcecie wiedzieć, jakie polskie filmy zadebiutują w 2020 roku, zapoznajcie się z poniższym zestawieniem.

Polskie filmy, które ukażą się w 2020 roku

Z uwagi na fakt, że zapowiedzi nowych tytułów stale napływają, poniższa lista będzie na bieżąco aktualizowana. Oto spis polskich filmów, których premiery odbędą się w 2020 roku.

1. "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" (2020), reż. Maciej Kawulski

Oparta na faktach historia człowieka prowadzącego życie pełne przemocy. W życiu ceni najbardziej władzę, adrenalinę i pieniądze, a jedynymi osobami, na których mu zależy są ukochana kobieta i najlepszy przyjaciel. Gdy rozpoczyna się proces transformacji w Polsce jego gangsterski talent wznosi się na zupełnie nowy poziom. Nowy film Macieja Kawulskiego stawia sobie za cel ukazanie prawdziwego oblicza polskich mafiosów. W obsadzie znaleźli się Marcin Kowalczyk, Tomasz Włosok, Natalia Szroeder, Jan Frycz, Janusz Chabior, Adam Woronowicz, Natalia Siwiec, Józef Pawłowski, Mateusz Nędza, Waldemar Kasta, Piotr Rogucki i Anna Krotoska. Premiera odbędzie się 3 stycznia 2020 roku.

Foto: materiały prasowe Next-film Fot. Foto: materiały prasowe Next-film

2. "Psy 3. W imię zasad" (2020), reż. Władysław Pasikowski

Wielki powrót jednego z najsłynniejszych i najbardziej kultowych filmów polskiej kinematografii. Franz Maurer opuszcza więzienie po 25 latach odsiadki. Bohater zderza się z polską rzeczywistością, która diametralnie różni się od tej, w której niegdyś żył. Wkrótce na swojej drodze ponownie spotyka "Nowego". W filmie Władysława Pasikowskiego wystąpią Bogusław Linda, Cezary Pazura, Marcin Dorociński, Sebastian Fabijański, Tomasz Schuchardt, Mirosław Baka i Jan Frycz. Premiera odbędzie się 17 stycznia 2020 roku.

Foto: Bartosz Mrozowski/ materiały prasowe Kino Świat Fot. Foto: Bartosz Mrozowski/ materiały prasowe Kino Świat

3. "Mayday" (2020), reż. Sam Akina

Polska komedia przedstawiająca historię prowadzącego podwójne życie Janka Kowalskiego. Bohater jest mężem dwóch kobiet, które nie mają pojęcia o swoim istnieniu. Pewnego dnia zdarza mu się nieoczekiwany wypadek. Zaczynają ścigać go bandyci, a nieustępliwy policjant depcze mu po piętach. W akcie desperacji, Janek decyduje się wziąć nogi za pas i wyruszyć w podróż z dawnym znajomym. W obsadzie znaleźli się między innymi Piotr Adamczyk, Anna Dereszowska, Weronika Książkiewicz, Andrzej Grabowski, Ewa Kasprzyk i Tomasz Oświeciński. Premiera zaplanowana jest na 31 stycznia 2020 roku.

Przeczytaj także

4. "Prawdziwe życie aniołów" (2020), reż. Artur Więcek

"Prawdziwe życie aniołów" to najnowszy film Artura "Barona" Więcka, w którym poznamy historię inspirowaną życiem Krzysztofa Globisza. Aktor Narodowego Starego Teatru przeszedł w 2014 roku rozległy udar. W produkcji wciela się on w postać Adama - cenionego aktora, który po nagłym udarze traci kontakt z rzeczywistością oraz najważniejsze narzędzie w jego branży - mowę. Żona Adama nie traci jednak nadziei i z determinacją walczy, by mąż wrócił do zdrowia. W obsadzie, u boku Krzysztofa Globisza, znaleźli się między innymi Kinga Preis, Michał Majnicz, Jerzy Trela i Anna Dymna. Premiera planowana jest na luty 2020 roku.

Foto: materiały prasowe Kino Świat Fot. Foto: materiały prasowe Kino Świat

5. "Broad Peak" (2020), reż. Leszek Dawid

Zrealizowana z rozmachem produkcja przedstawiająca prawdziwą historię Macieja Berbeki i Tomasza Kowalskiego. W filmie Leszka Dawida ("Jestem Bogiem") śledzić będziemy zimową wyprawę na szczyt Broad Peak w 2013 roku. Podczas zejścia z masywu himalaiści nie zdołali wrócić na noc do obozu, co zmusiło ich do biwakowania w ekstremalnych warunkach. Kowalski zmarł w wyniku wyczerpania i wyziębienia, zaś ciała Berbeki nigdy nie odnaleziono. Legendarny polski himalaista został pośmiertnie odznaczony Orderem Odrodzenia Polski przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. W filmie wcieli się w niego Ireneusz Czop, zaś Tomasza Kowalskiego zagra Maciej Raniszewski. W pozostałych rolach zobaczymy Maję Ostaszewską (żona Berbeki), Dawida Ogrodnika (Adam Bielecki), Łukasza Simlata (Krzysztof Wielicki), Piotra Głowackiego (Aleksander Lwow), Tomasza Sapryka (Andrzej Zawada) i Macieja Kuliga (Artur Małek). Premiera planowana jest na marzec 2020 roku.

6. "Magnezja" (2020), reż. Maciej Bochniak

Akcja filmu rozgrywa się na przełomie lat 20. i 30., na pograniczu polsko-sowieckim. Po śmierci ojca Róża przejmuje władzę nad przestępczym klanem. Kobieta prowadzi interesy przy pomocy sióstr, starając się odeprzeć rosnących w siłę sowieckich bandytów, którym przewodzi konserwatywny Lew. Tymczasem dwóch braci planuje napad na bank, a do miasta przybywa nowa, nieustępliwa pani inspektor. W filmie zobaczymy Maję Ostaszewską, Andrzeja Chyrę, Mateusza Kościukiewicza, Dawida Ogrodnika, Magdalenę Boczarską, Agatę Kuleszę i Borysa Szyca. Premiera odbędzie się 2 października 2020 roku.

7. "Najmro" (2020), reż. Mateusz Rakowicz

"Najmro" to film akcji opartym na prawdziwej historii najsłynniejszego zbiega czasów PRLZdzisława Najmrodzkiego. W latach 70. i 80. wymykał się organom ścigania i uciekał z zakładów karnych aż 29 razy, stając się w ten sposób żywą legendą. W obsadzie znaleźli się Dawid OgrodnikRobert Więckiewicz, Rafał Zawierucha, Jakub GierszałAndrzej Andrzejewski i Olga Bołądź. Premiera odbędzie się w październiku 2020 roku.

Foto: Robert Pałka/ Mówi Serwis Fot. Foto: Robert Pałka/ Mówi Serwis

8. "Orzeł. Ostatni patrol" (2020), reż. Jacek Bławut

Akcja filmu rozgrywa się w 1940 roku. Na plażach Dunkierki trwa desperacka ewakuacja alianckich żołnierzy. Tymczasem pod powierzchnią morza sunie supernowoczesny polski okręt podwodny ORP "Orzeł". Załoga staje przez niebezpieczną misją, w trakcie której bohaterom przyjdzie zmierzyć się nie tylko z zagrożeniem w postaci min podwodnych, bomb głębinowych, wrogich okrętów i patrolujących teren samolotów, ale również atmosferą na pokładzie. A ta z każdą minutą stawać się będzie coraz bardziej napięta. W obsadzie znaleźli się Tomasz Schuchardt, Adam Woronowicz, Tomasz Ziętek, Antoni Pawlicki, Mateusz Kościukiewicz, Filip Pławiak i Rafał Zawierucha. Dokładna data premiery nie jest na ten moment znana. Wiemy jedynie, że film ma ukazać się jesienią 2020 roku.

Zobacz też: Jakie filmy grozy zadebiutują w 2020 roku?

 

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.