Powstaje film o Adamie Mickiewiczu. Wiemy, kto zagra główną rolę

26.05.2023 10:42
Powstaje film o Adamie Mickiewiczu. Wiemy, kto zagra główną rolę Fot. Adam Burakowski/REPORTER/East News

Telewizja Polska rozpoczęła zdjęcia do filmu o Adamie Mickiewiczu o tytule "Niepewność". Dowiedzieliśmy się, że w głównej roli zobaczymy Nikodema Rozbickiego.

Niepewność - Nikodem Rozbicki zagra Adama Mickiewicza

Telewizja Polska postanowiła zrealizować film o Adamie Mickiewiczu o tytule "Niepewność". Z informacji prasowej TVP dowiadujemy się, że główną rolę zagra Nikodem Rozbicki, Aleksandra Piotrowska będzie mu towarzyszyła jako Maryla Wereszczakówna, a za kamerą stanie Waldemar Szarek.

Jak opowiedział prezes TVP Mateusz Matyszkowicz:

Dla Waldemara Szarka to jest dzieło życia. To jest film, o którym marzył od dawna. Oddaje mu się całkowicie. Zresztą TVP już od dawna marzyła, żeby zrealizować film lub serial o Adamie Mickiewiczu. Wszystkie propozycje, które tutaj spływały, były mało satysfakcjonujące. (...) Brakowało czegoś, co faktycznie oddawałoby, przybliżało postać Mickiewicza i pomagałoby widzowi zrozumieć, kim był Adam Mickiewicz i z czego wyrosła jego poezja. A jednocześnie, by była to historia angażująca widza, opowiadająca w sposób niebanalny o tej postaci, angażująca go emocjonalnie.

"Niepewność" ma być opowieścią o płomiennym romansie w baśniowej scenerii szlacheckiego majątku, która zainspirowała powstanie "Ballad i romansów". Zaznaczony będzie również kontekst historyczny i poruszone będą zmartwienia i nadzieje pierwszych lat Królestwa Kongresowego pod berłem cara Aleksandra I.

Tak pokrótce fabułę filmu streścił Matyszkowicz:

22-letni chłopak, młody mężczyzna zapowiada się na wielkiego poetę, ale ma też gorące serce. Spędza letni czas w dworze przyjaciół. Pojawia się tam piękna Maryla. Serce młodemu Adamowi bije coraz mocniej, ale jest tam też jego najbliższy przyjaciel Tomasz Zan, który również spogląda na Marylę. Dochodzi do konfrontacji dwóch panów, z której Adam wychodzi zwycięsko. Tomasz wyjeżdża, zostawiając pole swojemu przyjacielowi, aby ten swoje życie, szczęście odnalazł w Maryli...

Prezes TVP podkreślił, że trwają też prace nad "rozszerzoną wersją serialową" nadchodzącej "Niepewności". Wyjaśnił też, że premiera filmu odbędzie się w 2025 roku.

Redakcja Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.