„300” powróci w prequelu serii

Sergiusz Kurczuk
17.01.2018 17:05
„300” powróci w prequelu serii Fot. kadr z filmu 300

Młody Kserkses jest świadkiem upadku swojego ojca Dariusza, który postanowił zmierzyć się z armią Greków. Perski władca postanawia się zemścić. Tak zapowiada się fabuła prequela słynnego komiksu Franka Millera. 

Na ten moment fani komiksu, a w szczególności twórczości Franka Millera czekali długie lata. Człowiek, który w latach 80. zrobił z Daredevila naprawdę ciekawą postać, a dekadę później stworzył komiks „Sin City”, ma na swoim koncie również opowieść, która opiera się na wydarzeniach historycznych. Mowa oczywiście o „300”. Komiks został z 1998 roku po 8 latach zekranizowany przez Zacka Snydera. W 2014 roku powstał sequel filmu zatytułowany „300: Początek imperium”. W 2018 roku wydawnictwo Dark Horse wyda w końcu długo wyczekiwaną drugą część komiksu, która będzie rozgrywać się przed wydarzeniami z „300”.

Xerxes: The Fall of the House of Darius and the Rise of Alexander - o czym jest komiks? 

Nietrudno się domyślić, że kontynuacja „300” będzie dotyczyć postaci Kserksesa. Historia zacznie się jednak od jego ojca Dariusza, który postanowił zmierzyć się z armią Greków. Po porażce perskich wojsk Kserkses poświęca całe życie na zemstę. Finalnie dochodzi do starcia z Aleksandrem Wielkim. Wydawnictwo w końcu podało datę premiery komiksu. Miller jest odpowiedzialny za scenariusz i rysunki. Pokazano też pierwszą okładkę serii, na której widać głowę młodego Kserksesa. 

Xerxes: The Fall of the House of Darius and the Rise of Alexander Fot. foto: materiały prasowe

W komiksie zobaczymy początki młodego króla, który w przyszłości wyruszy na bitwę pod Termopilami. Opętany żądzą zemsty, za pokonanie Dariusza przez greckie wojska Kserkses, zbierze ogromną armię, by zmieść Greków z powierzchni ziemi i uczynić cały świat na swoje podobieństwo. częściowa seria ma ukazać konflikt dwóch różnych kultur z punktu widzenia Persji, a zazwyczaj ukazywany jako wielki bohater Aleksander Macedoński, ma stać się głównym antagonistą w opowieści. Pierwszy numer nowej serii Millera ma się ukazać 1 kwietnia 2018 roku. W Polsce pewnie trzeba będzie poczekać na wydanie zbiorcze. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.