Top 5 najpotężniejszych superbohaterów z filmów DC

19.04.2019
Aktualizacja: 19.04.2019 13:26
Liga Sprawiedliwości|undefined Fot. materiały prasowe

DC doczekało się dotychczas 7 filmów, w których pojawiło się łącznie 7 superbohaterów (nie liczymy "Suicide Squadu"). Którzy z nich są najpotężniejsi?

Filmowe uniwersum DC rozpoczęło się w 2013 roku, gdy na ekranach kin zadebiutował "Człowiek ze stali" opowiadający o Supermanie. W następnych latach doczekaliśmy się filmów "Batman v Superman: Dawn of Justice", "Suicide Squad", "Wonder Woman", "Justice League", "Aquaman" i "Shazam!". W każdym filmie któryś z herosów miał szansę pokazać swoją prawdziwą potęgę - Batman pokonał Supermana swoim sprytem, Aquaman był w stanie bez problemu wyrzucić z głębin na powierzchnię wielką łódź podwodną, a Wonder Woman radziła sobie z greckim bogiem wojny, Aresem.

Najpotężniejsi bohaterowie w filmach DC

Postanowiliśmy przygotować ranking 5 najpotężniejszych filmowych herosów ze współczesnego uniwersum DC. Z zestawienia wykluczyliśmy Batmana, ponieważ nie ma żadnych specjalnych mocy, a jego zwycięstwo z Supermanem było przepłacone tygodniami skrupulatnych przygotowań i faktem, iż Superman nie chciał go zabić. Drugim herosem, którego nie znajdziecie na liście jest Flash. Chociaż w komiksach Barry Allen i Wally West są powszechnie uważani za jedne z najbardziej potężnych postaci w całym wszechświecie, to w filmach młody pędziwiatr nie poznał nawet ćwiartki swoich możliwości. Kto wie, może po premierze filmu "The Flash" jego miejsce ulegnie zmianie. 

5. Cyborg

Victor Stone stał się Cyborgiem w wyniku wypadku, w którym zginęła również jego matka. Ojciec Vica, Silas był wspaniałym naukowcem, więc postanowił uratować życie swojemu synowi, zmieniając go w maszynę. Herosa widzieliśmy na razie tylko w "Justice League", gdzie okazał się być nie tylko dzielnym wojownikiem, ale także inteligentną maszyną, która potrafi połączyć się z praktycznie każdym urządzeniem na świecie, co czyni go naprawdę niebezpiecznym. Pod koniec filmu bohater doczekał się także zmiany pancerza, co tylko zwiększy jego umiejętności.

4. Shazam

Mądrość Salomona, siła Herkulesa, wytrzymałość Atlasa, moc Zeusa, odwaga Achillesa i szybkość Merkurego. Co otrzymamy, gdy połączymy wszystkie te cechy? Shazama, a konkretnie jego zestaw umiejętności. W komiksach Billy Batson może rywalizować z Supermanem o miano najpotężniejszego członka Ligi Sprawiedliwości, ale w swoim solowym filmie jest jeszcze młodzikiem (dosłownie i w przenośni), dlatego zajmuje tak odległe miejsce. Warner Bros. potwierdziło jednak, że heros doczeka się drugiego filmu solowego, więc bardzo prawdopodobne, że już niedługo zajmie swoje należyte miejsce na podium.

Przeczytaj także

3. Wonder Woman

Jej pojawienie się w filmie "Batman v Superman" było prawdopodobnie najlepszym fragmentem całej produkcji. Diana pokazała wówczas Supermanowi i Batmanowi, że jest potężną i mądrą wojowniczką, która potrafi utrzymać się w walce 1 na 1 z maszyną do zabijana zwaną Doomsday. W swoim solowym filmie zaprezentowała natomiast, że wszystkich konfliktów nie da się rozwiązać tylko pięściami, ale też wolą i chęcią czynienia dobra. To ona jest nieformalną liderką i najbardziej szanowaną członkini Ligi Sprawiedliwości, a nadchodząca produkcja "Wonder Woman 1984" prawdopodobnie tylko potwierdzi jej miejsce na podium:

2. Aquaman

Arthur Curry był przez lata obiektem żartów wszystkich osób mniej zaznajomionych z komiksami. Kiedy jednak w roli Króla Siedmiu Mórz obsadzono Jasona Momoę, którego potem zobaczyliśmy go w "Justice League" i "Aquamanie", zdania szybko się zmieniły. Nie dość, że Aquaman jest w stanie porozumiewać się ze wszystkimi podwodnymi stworzeniami, to jeszcze do tego swoją siłą niemalże dorównuje Supermanowi, a jego wytrzymałość pozwala mu wytrzymać bez problemu w najgłębszych czeluściach oceanów, gdzie ciśnienie zgniotłoby nawet najwytrzymalsze batyskafy. Aquaman jest w komiksach jedną z najbardziej szanowanych i najpotężniejszych postaci z Ligi Sprawiedliwości - na szczęście filmy uhonorowały ten fakt. 

1. Superman

Czy ktokolwiek mógł się spodziewać kogoś innego na szczycie tego rankingu? Cała fabuła "Ligi Sprawiedliwości" polega na tym, by zebrać drużynę i przywrócić Supermana do życia, bo Batman wie, że sami sobie nie poradzą ze Steppenwolfem i jego armią parademonów. W produkcji jest nawet scena, w której wszyscy członkowie drużyny starają się go z marnym skutkiem uspokoić. Człowiek ze stali jest bezdyskusyjnie najpotężniejszym herosem nie tylko w komiksach DC, ale także w filmach:

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.