Alan Rickman prawie opuścił obsadę "Harry'ego Pottera". Co go skłoniło do powrotu?

27.09.2022 12:50
Alan Rickman prawie opuścił obsadę "Harry'ego Pottera". Co go skłoniło do powrotu? Fot. Photoshot/REPORTER/East News

Alan Rickman prowadził pamiętnik, w którym spisywał dużo przemyśleń na temat aktorstwa, swojej choroby, a także przemysłu filmowego tak ogółem. W jednym z fragmentów opisał swój stosunek do serii "Harry Potter".

Alan Rickman prawie odszedł z obsady Harry'ego Pottera

Chociaż u Alana Rickmana zdiagnozowano raka prostaty w 2005 roku, to gwiazdor nadal pracował nad filmami z serii "Harry Potter". Aktor wyjaśnił swoją decyzję w pamiętniku, który zostanie wydany jako książka w nadchodzących miesiącach.

Polecamy

Chociaż z jego pisma nie wynika, żeby był zbyt dużym fanem tej twórczości, to stwierdził, że summa summarum chce dokończyć dzieła. Zwłaszcza, że zaintrygowały go informacje o postaci ze strony J.K. Rowling.

We wczesnym 2007 roku aktor napisał:

I w końcu powiedziałem "tak" w sprawie HP5. Nie czuję się podekscytowany, ani przygnębiony. Wygrał jeden powód, który wygrywa zawsze: "Musisz to dokończyć. To twoja historia". 
Polecamy

Kilka miesięcy później dodał, że Rowling wyjawiła mu jedną ważną rzecz, która trzymała go przy postaci przez wiele lat - aktor przyznał w swoim pamiętniku, że pisarka wcześniej wyjaśniła mu, że "Snape kochał matkę Pottera, Lily", co jak przyznał Rickman, było "klifem, którego mógł się trzymać". 

Skończyłem czytać ostatnią książkę o Harrym Potterze. Snape ginie bohatersko, Potter opisuje go swoim dzieciom jako jednego z najodważniejszych ludzi jakich znał i nazywa swojego syna Albus Severus. To był prawdziwy rytuał przejścia. Jedna mała informacja od Jo Rowling sprzed 7 lat - Snape kochał Lily - była klifem, którego mogłem się trzymać.

Pamiętnik "Madly Deeply: The Diaries of Alan Rickman" ma zostać wydany w październiku 2022 roku za pośrednictwem Henry Holt and Company. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.