"Avengers: Endgame" - początkowo jedna z bohaterek miała użyć Rękawicy Thanosa

14.11.2019 13:19
Avengers: Endgame|undefined Fot. kadr z filmu Avengers: Endgame

W sieci pojawił się jeden z niewykorzystanych concept artów, z "Avengers: Endgame" na których widzimy jedną z bohaterek dzierżących Rękawicę Nieskończoności. O którą heroinę chodzi?

W czwartej części "Avengers" Rękawicy Nieskończoności użyli dwaj bohaterowie - Hulk i Iron Man. Mało brakowało, a do tego grona dołączyłaby jedna z postaci kobiecych. Wskazuje na to niewykorzystana grafika koncepcyjna.

"Avengers: Endgame" - kto oryginalnie miał użyć Rękawicy Nieskończoności?

Akcja filmu dzieje się 5 lat po wydarzeniach ukazanych w "Avengers: Infinity War". Pozostali przy życiu herosi z pomocą Kapitan Marvel wyruszyli na poszukiwania Thanosa. Odnaleźli go i zgładzili, przy okazji dowiadując się, że Kamienie Nieskończoności zostały zniszczone przez Szalonego Tytana. Po wielu miesiącach żałoby Ant-Manowi udało się uwolnić z Quantum Realm - miniaturowej rzeczywistości, w której został uwięziony w filmie "Ant-Man and the Wasp". Dzięki niemu herosi połączyli siły, skonstruowali maszynę czasu i cofnęli się do chwil, w których kosmiczne klejnoty wciąż istniały.

Po zgromadzeniu Kamieni Nieskończoności Tony Stark, Bruce Banner i Rocket Raccoon wspólnymi siłami skonstruowali nową Rękawicę Nieskończoności. Za jej pomocą Hulk odwrócił czyn Szalonego Tytana i przywrócił do istnienia wszystkie wymazane istoty żywe w całym wszechświecie. Niestety śladami podróżujących w czasie Avengers ruszył Thanos z przeszłości, który postanowił przejąć artefakt i wprowadzić swój plan w życie na zupełnie innych zasadach niż zakładał. Nie zdołał jednak powtórzyć swojej czystki, ponieważ ubiegł go Iron Man. Bohater poświęcił życie, by pozbyć się Thanosa i jego armii.

Przeczytaj także

Ten moment mógł wyglądać zupełnie inaczej, przynajmniej z perspektywy filmowego uniwersum. W sieci pojawiło się nagranie, ukazujące zawartość książki poświęconej powstawaniu "Avengers: Endgame". Wydawnictwo pełne jest różnych grafik i szkiców koncepcyjnych, które opatrzono odpowiednimi podpisami. Na jednym z rysunków widzimy, że Rękawicę dzierży Nebula. Ten fragment pojawia się w pod koniec dwunastej minuty nagrania.

Przeczytaj także

Nebula władającą mocą Kamieni Nieskończoności ine jest cale nowym pomysłem. W komiksie "Infinity Gauntlet" z 1991 roku, na którym oparto scenariusze "Infinity War" i "Endgame" takie wydarzenie miało miejsce. Córka Thanosa postanowiła przejąć potężną moc i przywróciła do życia wszystkich bohaterów, których zabił jej ojciec.

Nie zrobiła jednak tego z czystych pobudek. W ten sposób chciała się na nim zemścić. Oprócz grafiki pojawił się również opis niewykorzystanej sceny.

Kiedy w "Avengers: Endgame" Nebula z przeszłości została zabita przez samą siebie z przyszłości, jej śmierć została początkowo opisana w zupełnie inny sposób. W pierwotnej wersji była w stanie przejąć rękawicę Starka w finałowej bitwie. Chcąc udowodnić ojcu, jak silną jest wojowniczką, próbowała użyć artefaktu na sobie - to nawiązanie do komiksu "Infinity Gauntlet" z 1991 roku autorstwa Jima Starlina. To spowodowało, że Nebula zrozumiała, iż nie jest wystarczająco silna, by użyć Kamieni i przetrwać.

W finalnej wersji scenariusza doszło do pojedynku pomiędzy Nebulą z przeszłości i teraźniejszości. Kosmitka chciała zabić Gamorę i Hawkeye'a. Przeszkodziła jej w tym jej starsza wersja, która bez wahania oddała śmiertelny strzał w kierunku swojej odpowiedniczki z alternatywnej linii czasowej.

Jak widać, twórcy postanowili zaskoczyć widzów zaznajomionych z klasyką Marvel Comics i zdecydowali się na zupełnie inny los bohaterki granej przez Karen Gillan.

 

Przeczytaj także

Zobacz też: "Avengers: Endgame" - grafika koncepcyjna prezentuje, jak szpetnym dzieckiem był Thanos

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.