"Avengers: Endgame" - twórcy pokazali zdjęcia z nagrań jednej z najlepszych scen film

18.05.2019 13:58
Avengers: Endgame|undefined Fot. kadr z filmu

Embargo na spoilery z "Avengers: Endgame" powoli opada, więc na mediach społecznościowych związanych z MCU pojawiają się materiały zakulisowe z najlepszych scen filmu - jedno ze zdjęć prezentuje tzw. A-Force, na drugim widzimy zaś Kapitana Amerykę dzierżącego Mjolnira.

Film "Avengers: Endgame" zadebiutował w kinach 25 kwietnia 2019 roku i w ciągu kilku tygodni wspiął się na 2. miejsce listy najlepiej zarabiających produkcji filmowych w historii. Do pobicia "Avatara" brakuje mu "zaledwie" około 250 milionów dolarów. Ogromny sukces komercyjny był na szczęście połączony z wysoką jakością filmu braci Russo - "Endgame" spotkało się z bardzo ciepłymi słowami ze strony nie tylko krytyków, ale też przede wszystkim fanów, którzy byli zadowoleni z tego, jak zakończyła się "Infinity Saga" tworzona przez Marvel Studios od 2008 roku.

Avengers: Endgame - zakulisowe zdjęcia z powstawania najważniejszych scen

Od premiery produkcji minęły już ponad 3 tygodnie, więc scenarzyści i reżyserowie produkcji chętnie zaczęli rozmawiać z dziennikarzami o poszczególnych elementach fabuły "Avengers: Endgame". Również sam dział promocyjny Marvel Studios postanowił w materiałach prasowych zdradzić sporo tajemnic, przygotowując spoty reklamowe zawierające najważniejsze momenty filmu braci Russo. Twórcy zaczęli też pokazywać zdjęcia zakulisowe, które przedstawiają proces tworzenia "Avengers: Endgame".

Przeczytaj także

Na oficjalnych profilach Avengers w mediach społecznościowych pojawiło się m.in. zdjęcie prezentujące całą kobiecą obsadę "Avengers: Endgame" (oprócz Black Widow, która poległa wcześniej w walce). Wraz z nimi na fotografii widoczni są bracia Russo. Pokazuje to oczywiście prace nad jednym z najlepszych momentów filmu, kiedy to kobieca część Avengers staje między Thanosem a Rękawicą Nieskończoności. Fani od lat czekali na wprowadzenie większej ilości superbohaterek, a opisywany fragment filmu był spełnieniem marzeń wielu z wielbicieli Marvela - wystarczy tylko poczytać komentarze pod zdjęciem:

Kolejnym zdjęciem zakulisowym podzielił się natomiast Chuck Zlotnick, który pracował jako fotograf przy "Avengers: Endgame", a także m.in. przy "Parku Jurajskim". Artysta przedstawił Chrisa Evansa w stroju Kapitana Ameryki, który dzierży w rękach nie tylko swoją tarczę, ale także Mjolnira, czyli młot Thora. W filmie okazało się bowiem, że Rodgers jest "wart" broni i może jej używać (a nawet przywoływać pioruny):

Avengers: Endgame - co dalej z MCU?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej - "Avengers: Endgame" jest niejako zakończeniem serii filmów zwanej "Infinity Saga". I chociaż 3. Faza MCU ma się zakończyć filmem "Spider-Man: Far From Home", to w "Endgame" końca dobiegła historia Iron Mana, Kapitana Ameryki, Black Widow, a także prawdopodobnie Hawkeye'a, który w końcu odzyskał swoją rodzinę. Przyszłość należy więc do innych bohaterów - wśród nich pojawią się "Eternals", a także "Shang-Chi". 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.