"Avengers: Endgame" - twórcy potwierdzili, że niedługo pojawi się kolejna gejowska postać w MCU

08.05.2019 14:02
Joe i Anthony Russo|undefined Fot. kadr z wideo

Joe i Anthony Russo niedawno udzielili długiego wywiadu, w którym opowiedzieli o tworzeniu fabuły i pracą nad "Avengers: Endgame". Wśród tematów pojawiło się również wprowadzenie pierwszej postaci LGBTQ.

Pod koniec kwietnia 2019 roku do kin trafił film "Avengers: Endgame", który w ciągu niecałych 2 tygodni od czasu premiery stał się 2. najlepiej zarabiającym obrazem w historii, pobijając m.in. "Titanica" i każdy poprzedni film Marvel Studios. Produkcja jest kulturowym fenomenem, który nie tylko pobił mnóstwo rekordów, ale również wprowadził pierwszą postać homoseksualną w historii MCU. Zagrał ją zresztą jeden z reżyserów produkcji, Joe Russo.

W MCU pojawią się kolejne postaci LGBTQ

Sama scena jest bardzo emocjonalna, a jej bohater opowiedział w niej o tym, że po raz pierwszy od czasu śmierci męża poszedł na randkę. Stało się to około 5 lat po wydarzeniach z "Infinity War" (ten zginął w wyniku pstryknięcia Thanosa). Fragment ten stał się jednym z tematów rozmowy Joe i Anthony'ego Russo z dziennikarzami radia SiriusXM. Dziennikarz zapytał się, dlaczego postanowili wprowadzić pierwszą otwarcie homoseksualną postać akurat w "Avengers: Endgame". Twórcy powiedzieli, że bardzo im zależało na zaprezentowaniu świata, który jak najbardziej przypomina nasz. 

Jak twierdzą reżyserowie, jest to jedynie początek, a w planach jest już kilka następnych postaci LGBTQ, które być może będą nawet głównymi bohaterami przyszłych filmów MCU. Bracia Russo nie chcieli jednak zdradzać zbyt wielu szczegółów i zapowiedzieli, że więcej na ten temat będzie mógł powiedzieć Kevin Feige:

Zdecydowanie w jednym z następnych filmów Marvela pojawi się postać geja. Kevin Feige prawdopodobnie niedługo potwierdzi o kogo chodzi, jestem tego prawie pewien.
Przeczytaj także

Według wcześniejszych plotek, ów postacią mógłby być Hercules, który pojawi się w "The Eternals". Na razie jest to jedynie spekulacja, ponieważ informacji nie potwierdziła ani reżyser produkcji Chloe Zhao, ani szef MCU, czyli Kevin Feige. 

"Avengers: Endgame" trafił do kin 25 kwietnia 2019 roku. Następnym filmem MCU, który będziemy mogli zobaczyć w kinach jest "Spider-Man: Far From Home". Jego premiera odbędzie się 5 lipca 2019 roku.

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.