"Avengers: Endgame" - w filmie prawie pojawił się Red Hulk

05.08.2019 13:23
Avengers: Endgame|undefined Fot. Avengers: Endgame

Mało brakowało, a w "Avengers: Endgame" zobaczylibyśmy nową odsłonę Hulka. Scenarzyści mieli pomysł, by wprowadzić postać z komiksów znaną jako Red Hulk.

Zielony gigant jest jednym z pierwszych herosów Marvela, który zadebiutował na kartach komiksów Domu Pomysłów. Od 1962 roku przeszedł wiele metamorfoz. Zanim jego skóra przybrała ikoniczny zielony kolor, najpierw Hulk był szary. Ten kolor powrócił po latach jako alter ego o pseudonimie Joe Fixit. Było też kilka wersji Hulka całkowicie pozbawionego ludzkich odruchów oraz Professor Hulk, czyli genialny umysł Bruce'a Bannera umieszczony w potężnym ciele zmutowanego superbohatera. To ostatnie wcielenie pojawiło się zresztą w "Avengers: Endgame". Mało brakowało, a zobaczylibyśmy zupełnie inną wersję Hulka.

"Avengers: Endgame" - Red Hulk miał się pojawić w filmie Marvela

30 lipca 2019 roku do sprzedaży trafiła cyfrowa edycja czwartej części "Avengers", obfitująca w wiele dodatków. Dzięki temu ponownie odżyło zainteresowanie "Endgame". Jeden ze scenarzystów filmu - Christopher Markus, został zapytany przez "Backstory Magazine" o szczegóły powstawania mądrej wersji Hulka. Okazuje się, że początkowo twórcy mieli pomysł na wprowadzenie do kinowego świata Marvela - Red Hulka.

Ten pomysł cieszy mnie do dziś. Red Hulk w komiksach to zupełnie inna postać. Skończyło się jedynie na lekkiej zmianie koloru. Nie na zmianie postaci. Jeśli jest przyszłość dla Williama Hurta jako superbohatera, on może zmienić się w Red Hulka.

Marcus odniósł się do fragmentu filmu, w którym grany przez Marka Ruffalo bohater założył Rękawicę Nieskończoności, by odwrócić pstryknięcie Thanosa. Poświata używanych Kamieni Nieskończoności nadała jego skórze czerwonego odcienia. To jedyna pozostałość po oryginalnym pomyśle scenarzysty i jednocześnie Easter egg dla widzów zaznajomionych z komiksami.

5 Fot. Hulk vol.2 #5

Komiksowy Red Hulk, tak jak wspomniał Marcus, jest odrębną postacią. W czerwonego stwora zmienił się jeden z największych wrogów Hulka - generał Thaddeus "Thunderbolt" Ross, którego w filmach zagrał William Hurt. Red Hulk powstał jako odpowiedź na potęgę Zielonego giganta, a za jego pojawieniem się stoją złowrogie organizacje A.I.M. oraz Intelligencia.

Przeczytaj także

Nie wykluczone, że w przyszłości zobaczymy jeszcze Hulka i jego czerwonego przeciwnika. Podczas majowej sesji Q&A w serwisie Reddit, Kevin Feige zapowiedział, że Ruffalo od dawna chciałby zmierzyć się z Red Hulkiem. 

Wiele lat temu Mark przyszedł do mnie na spotkanie w Marvel studios, żeby przedyskutować drogi, którymi mógłby pójść Hulk. Jego zmianę i ewolucję w kolejnych filmach. Przedstawił mi wiele super pomysłów, które doprowadziły do tego, co zobaczyliście w "Thorze: Ragnarok", "Infinity War" i "Endgame", a niektóre z nich fajnie byłoby zobaczyć w przyszłości.

Chociaż z produkcji na produkcję Hulk przechodził przemianę, jego postać wcale nie musiała powiedzieć ostatniego słowa. Hurt w 2017 roku został zapytany, czy widzi się w roli Red Hulka. Aktor odparł, że na razie Ross mu wystarczy, ponieważ ta postać ma już i tak ego potwora. W MCU Red Hulkiem może być jednak zupełnie inny bohater.

Przeczytaj także

"Avengers: Endgame" - kiedy premiera na DVD i Blu-ray?

Najbliższe lata będą należeć do nowych i dobrze znanych herosów, ale wśród nich zabraknie filmu o Avengers. Być może Hulk pojawi się gościnnie w solowej produkcji o Black Widow, która trafi na ekrany kin w maju 2020 roku. Na razie fani Marvel Studios czekają na premierę czwartej części na Blu-ray i DVD. W USA film trafi do sprzedaży 13 sierpnia 2019 roku. Na razie nie wiadomo, kiedy domowa edycja "Endgame" będzie dostępna w Polsce.

Zobacz też: "Avengers: Endgame" - czy Hulk odkrył sposób na nieśmiertelność? Nowa teoria fanów

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.