"Batman" Bena Afflecka miał się rozgrywać w szpitalu psychiatrycznym

31.07.2019 13:33
Justice League|undefined Fot. materiały prasowe/Warner Bros.

Chodzi oczywiście o Azyl Arkham, czyli trzecie najbardziej ikoniczne miejsce z komiksów Batmana (zaraz po samym Gotham i Batcave). Czego jeszcze dowiedzieliśmy się o produkcji Bena Afflecka?

Nowa wersja Batmana zagości na naszych ekranach już w 2021 roku za sprawą Matta Reevesa i Roberta Pattinsona. Zanim jednak panowie zostali zatrudnieni do produkcji, reżyserem, scenarzystą i głównym bohaterem nowego filmu o Człowieku-Nietoperzu miał być Ben Affleck, który wcielił się w Zamaskowanego Krzyżowca trzykrotnie (chociaż raz to było krótkie cameo). Projekt jednak porzucono i do pracy zatrudniono wspomniany wcześniej duet Reeves i Pattinson. 

The Batman miał się rozgrywać w Azylu Arkham

Niedawno w podcaście HappySadConfused pojawił się Robert Richardson, operator, który miał realizować "Batmana" w wersji Bena Afflecka. Artysta zdradził, że panowie chcieli osadzić większość filmu w Azylu Arkham i skupić się na aspekcie psychologicznym wszystkich postaci. Pokazać, że Batman jest w gruncie rzeczy psychopatą z pewnymi zasadami moralnymi, których nie potrafi złamać:

Chciałem nakręcić "Batmana" z Benem, bo to był po prostu następny film, który mieliśmy. Był scenariusz, ale nie był powszechnie uwielbiany. Sam twierdził, że czeka go jeszcze mnóstwo pracy, by doprowadzić go do perfekcji. Wiem, że chciał skupić się na aspekcie szaleństwa. Kierował się w kierunku Arkham, tam gdzie wszyscy są chorzy i źli. 
Przeczytaj także

Tak jak wspomnieliśmy, po wielu miesiącach projekt z Benem Affleckiem został anulowany. Sam aktor stwierdził, że nie potrafił "złamać scenariusza" i sprawić, by był godny nakręcenia. Affleck w oficjalnym oświadczeniu prasowym związanym z przekazaniem projektu w ręce Matta Reevesa stwierdził jednak, że bardzo chętnie wyreżyserowałby jeszcze coś ze świata DC.

Cóż, jeśli Zack Snyder mógł wyreżyserować "Watchmen", "Człowieka ze stali", "Batmana v Supermana" i "Ligę Sprawiedliwości", to czemu Ben Affleck nie mógłby stworzyć "Zielonej Latarni" albo "Nightwinga"? Film "Batman" trafi do kin w lipcu 2021 roku.

Zobacz także: Producent Batmana prosi, żebyśmy nie hejtowali Roberta Pattinsona

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.