"Black Panther 2" oficjalnie potwierdzony. Znamy datę premiery filmu o herosie

25.08.2019 10:35
Black Panther 2|undefined Fot. Jesse Grant/Getty AFP/East News

D23 Expo przyniosło naprawdę dużo informacji na temat nadchodzących filmów i seriali Disneya - wśród nich pojawiły się oczywiście ogłoszenia związane z Marvel Cinematic Universe.

Reżyser "Black Panthera" Ryan Coogler pojawił się na scenie podczas D23 Expo, gdzie zapowiedział swój nowy film, czyli "Black Panther 2". Tym sposobem konferencja Marvel Studios zaczęła się z wysokiego C. Artysta nie tylko potwierdził powstanie produkcji, ale ogłosił również datę premiery swojego nadchodzącego filmu - ten pojawi się w kinach 6 maja 2022 roku.

Black Panther 2 - poznaliśmy datę premiery

Na scenie oprócz Ryana Cooglera pojawił się również szef Marvel Studios Kevin Feige. Prezes chciał poznać szczegóły produkcji od scenarzysty-reżysera, ale artysta był nieugięty. Szkoda, ponieważ data premiery "Black Panthera 2" to jedyna potwierdzona wiadomość. Coogler nie chciał nawet zdradzić, czy plotki o pojawieniu się Namora są prawdziwe. Nie mniej, potwierdzenie powstania filmu było wystarczające, by spowodować ogromny entuzjazm wśród tłumu.

Przeczytaj także

"Black Panther" jest drugim najlepiej zarabiającym filmem MCU w USA, gdzie przyniósł przychody rzędu 700 milionów dolarów (pierwszy jest oczywiście "Avengers: Endgame"). Film doczekał się również kilku nominacji do Oscara (w tym do najlepszego filmu) i zdobył 3 nagrody - za oryginalną ścieżkę dźwiękową, projekt kostiumów i najlepszą scenografię. Jest też najlepiej zarabiającym filmem w historii wyreżyserowanym przez osobę czarnoskórą.

Na razie nie potwierdzono jednak, czy "Black Panther" będzie należał jeszcze do 4. fazy MCU, czy będzie rozpoczynał kolejną. Wśród innych zapowiedzianych na D23 Expo produkcji znalazły się 3 seriale Marvela, które opowiedzą o Ms. Marvel, She-Hulk i Moon Knighcie. "Black Panther 2" zadebiutuje 6 maja 2022 roku. 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.