Kolejna gwiazda MCU zdradziła, że jej postać przeżyła pstryknięcie Thanosa. O kogo chodzi?

22.08.2019 14:17
Avengers: Infinity War|undefined Fot. kad z filmu Avengers: Infinity War

Fani na całym świecie czekają na drugą część "Black Panther". Jeden z aktorów filmu zdradził nie tylko, czy jego postać przeżyła pstryknięcie Thanos, ale również, kiedy rozpoczną się prace nad kontynuacją serii. 

Zakończenie "Avengers: Infinity War" wprawiło widzów w osłupienie, ponieważ po raz pierwszy w historii kina superbohaterskiego mogliśmy zobaczyć zwycięstwo czarnego charakteru. Poza tym twórcy wymazali większość wprowadzanych przez lata herosów. Jednym z nich był Black Panther. Chociaż po wydarzeniach zaprezentowanych w "Avengers: Endgame" pstryknięcie Thanosa należy już do przeszłości, fani nadal zastanawiają się nad losem pobocznych bohaterów. Jednym z nich jest Everett Ross, w którego wcielił się Martin Freeman.

"Black Panther 2" - czy Everett Ross przeżył pstryknięcie Thanosa?

W czwartej części "Avengers" tytułowi herosi odwrócili czyn Szalonego Tytana i chociaż nie obyło się bez strat po ich stronie, udało się pokonać zagrożenie. Przywrócono do życia wszystkie istoty wymazane z istnienia pod koniec "Infinity War", w tym agenta CIA, który został łącznikiem z Wakandą. Serwis Uproxx postanowił zapytać Martina Freemana, który wcielał się w postać, co działo się z nią po katastrofie zafundowanej przez Thanosa. Czy jego bohater przeżył?

Tak, wydaje mi się, że tak. Nikt nie powiedział mi, że umarłem.

Chociaż nie pokazano tego w filmie, Ross był jednym z ocalałych. Niewykluczone, że pomagał w trudnych czasach mieszkańcom afrykańskiego imperium. Być może w drugiej części filmu "Black Panther" dowiemy się, co agent robił w ciągu pięciu lat nieobecności króla Wakandy. Całkiem możliwe, że czynnie pomagał w rządach nad krajem. Mimo że był obcy, przyczynił się do zwycięstwa nad Killmongerem. Poza tym w komiksach Ross pełnił przez chwile rolę króla Wakandy pod nieobecność T'Challi.

Freeman został zapytany również o sequel kasowego hitu Marvel Studios. Kiedy ruszą prace nad "Black Panther 2"?

Z tego, co ostatnio słyszałem, nie będziemy kręcić do następnego roku. Więc zdjęcia do kolejnego "Black Panthera" mogą rozpocząć się w 2021. To wszystko, co wiem.

Oznacza to, że na nowe przygody T'Challi poczekamy jeszcze ponad dwa lata.

"Black Panther 2"- kiedy premiera?

Film "Spider-Man: Far From Home" był oficjalnym zakończeniem Fazy Trzeciej. W maju 2020 roku do kin wejdzie "Black Widow". Ta produkcja rozpocznie dość krótką Fazę Czwartą, w skład której wejdą "Eternals", "Shang-Chi", druga część "Dr. Strange'a" oraz "Thor: Love and Thunder". Poza tym, fani MCU dostaną kilka seriali, które zadebiutują na platformie Disney+.

Przeczytaj także

Wygląda na to, że "Black Panther 2" trafi do kin najwcześniej w roku 2022 razem z trzecią częścią "Strażników Galaktyki". Niewykluczone, że tak duża przerwa wynika z chęci wprowadzenia zupełnie nowej postaci, związanej z Fantastyczną Czwórką, do której prawa Disney przejął dopiero w 2019 roku. Mowa o Namorze - władcy Atlantydy, który mógłby być ciekawym przeciwnikiem dla afrykańskiego króla.

Zobacz też: Marvel szuka kogoś, kto mógłby zagrać "króla starożytnej cywilizacji". Czy zbliża się film o Namorze?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.