"Boże ciało" doczeka się amerykańskiego remake'u?

04.10.2019 14:30
Boże ciało|undefined Fot. kadr z filmu Boże ciało

"Boże ciało" to polski kandydat do Oscara 2020, który już stał się obiektem zainteresowania zagranicznych miłośników kina. Być może doczeka się amerykańskiej wersji.

Polska kinematografia z roku na rok może poszczycić się coraz większymi sukcesami. Rok 2018 należał do "Zimnej wojny" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Oscara 2020 ma szansę wygrać kolejna polska produkcja - "Boże ciało" Jana Komasy. Według najnowszych informacji film tak bardzo spodobał się za Oceanem, że może doczekać się amerykańskiej wersji.

"Boże ciało" - powstanie amerykańska wersja polskiego kandydata do Oscara?

Najnowszy tytuł Komasy ma szansę na Oscara w kategorii Najlepszy film zagraniczny, ale to nie jedyne wyróżnienie dla "Bożego ciała". Został również doceniony na prestiżowych festiwalach m.in. w Wenecji i Toronto. Po pierwszych pokazach w światowych mediach ukazało się mnóstwo entuzjastycznych recenzji, a w serwisie Rotten Tomatoes „Boże Ciało” oceniane jest aż na 89%. Produkcja dostała też nagrodę Silver Star dla najlepszego filmu 3. edycji El Gouna Film Festival w Egipcie.

Chociaż nie wiadomo jeszcze na pewno, czy "Boże ciało" będzie miało szansę powalczyć o statuetkę Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, przedstawiciele Hollywood już zainteresowali się kontrowersyjnym tytułem i chcą powołać do życia własną wersję historii byłego więźnia, który postanowił podszyć się pod księdza. Według najnowszych informacji trwają rozmowy na temat wykupienia praw do "Bożego ciała". Amerykanie chcą stworzyć na podstawie filmu 8-odcinkowy serial osadzony w realiach Stanów Zjednoczonych.

Przeczytaj także

Doniesienia skomentował producent filmu Leszek Bodzak.

Na tym etapie nie mogę ujawniać zbyt wielu szczegółów. Rozmowy na temat amerykańskiego remake’u podjął z nami poważny producent, mający w swoim dorobku między innymi jeden z najważniejszych i najpopularniejszych seriali ostatnich lat. Dostrzegł on w „Bożym Ciele” potencjał na serial, który może mieć nawet 3 sezony. Czas pokaże, co z tego wyniknie, ale cieszę się, że te rozmowy potwierdzają uniwersalny charakter naszego filmu i to, że opowiedziana w nim historia porusza widzów na całym świecie. 

Czy polscy twórcy po raz kolejny podbiją gusta filmoznawców i widzów zza Oceanu? Przekonamy się niebawem.

Przeczytaj także

"Boże ciało" - kiedy premiera?

Światowa premiera "Bożego Ciała" odbyła się na Festiwalu w Wenecji, gdzie film otrzymał aż dwie nagrody: Europa Cinemas Label i Inclusive Award Edipo Re. Tytuł triumfował również podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie twórcy zdobyli aż dziesięć nagród, w tym: za najlepszy scenariusz, reżyserię, najlepszą drugoplanową rolę kobiecą. a także Nagrodę Publiczności, Dziennikarzy oraz Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. "Boże ciało" trafi do regularnej dystrybucji już 11 października 2019 roku.

Przeczytaj także

Zobacz też: Tomasz Kot jako Nikola Tesla w biograficznym filmie o serbskim wynalazcy

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.