Najlepsze filmy z Brucem Willisem. "Szklana pułapka", "Pulp Fiction" i inne

09.04.2019
Aktualizacja: 17.04.2019 12:51
Najlepsze filmy z Brucem Willisem|undefined Fot. : shutterstock.com

Bruce'a Willisa nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. To jeden z lepszych aktorów, który zagrał w wielu świetnych filmach. Przedstawiamy Wam zestawienie najlepszych produkcji, w których wystąpił popularny aktor.

Bruce Willis rozpoczął swoją karierę w teatrze. Po przeprowadzce do Nowego Jorku pracował jako barman, muzyk, a jednocześnie uczył się aktorstwa. W 1977 roku zadebiutował na Broadwayu w sztuce pt. "Heaven and Earth". "First Deadly Sin" był pierwszym filmem, w którym wystąpił. Jednak ten debiut nie przyczynił się do wzrostu jego popularności. Willis stał się rozpoznawalny po roli w serialu telewizyjnym "Na wariackich papierach", w którym wcielił się w zwariowanego detektywa, Davida Addisona. W końcu zaproponowano mu angaż w filmie "Szklana Pułapka". 

TOP 13: Najlepsze filmy z Brucem Willisem

Bruce Willis jest uważany za jednego z najbardziej kasowych aktorów w Hollywood. Mimo wielu świetnych ról, w jego karierze zdarzały się także filmowe porażki. Postanowiliśmy jednak skupić się na najlepszych produkcjach, w których zagrał Bruce Willis.

Przeczytaj także

1. "Szklana Pułapka" reż. J. McTiernan (1988)

Yippee ki-yay motherf*cker" - to wyrażenie kojarzy chyba każdy fan serii "Szklana pułapka". Detektyw John McClane, w którego wcielił się Bruce Willis, użył tego zwrotu do Hansa, terrorysty, który opanował biurowiec w celu zrabowania ze skarbca kilku milionów dolarów.

2. "Pulp Fiction" reż. Q. Tarantino (1994)

Rolę Butcha miał dostać Matt Dillon. Jednak wytwórnia obawiała się, że brak popularnych nazwisk w obsadzie może nie rokować dobrze dla filmu. Reżyser zaproponował więc angaż Bruce'owi. W rolę dilera narkotyków miał wcielić się Kurt Cobain, jednak muzyk odrzucił propozycję.

3. "Ostatni skaut" reż. Tonny Scott (1991)

W "Ostatnim skaucie" Bruce Willis zagrał policjanta, który prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa swojego przyjaciela. Pomaga mu w tym Jimmy Dix, były gwiazdor futbolu.

4. "Ze śmiercią jej do twarzy" reż. R. Zemeckis (1992)

W filmie Zemeckisa wystąpili sami świetni aktorzy. Bruce Willis, Goldie Hawn i Meryl Streep zagrali w komedii, która bawi do łez. Helen i Madeline są aktorkami i "przyjaciółkami", które od zawsze ze sobą rywalizowały. Teraz są już starsze, a z wiekiem przybywa im zmarszczek, a ubywa im ról. Kobiety w końcu odnajdują sposób na wieczną młodość.

5. "12 małp" reż. T. Gilliam (1995)

Bruce Willis w roli więźnia, Jamesa Cole'a, który zostaje wysłany w przeszłość, żeby zdobyć jak najwięcej informacji o wirusie, który zabija ludzkość. W wyniku pomyłki trafia do roku 1990, w którym zostaje zatrzymany przez policję.

6. "Piąty element" reż. L. Besson (1997)

Były komandos, Korben Dallas, zostaje wplątany w misję ratowania świata przed siłami zła, które objawiają się raz na pięć tysięcy lat. Żeby zrealizować zadanie potrzebuje pięciu mitycznych elementów, które zaprowadzą na świecie porządek.

7. "Kod Merkury" reż. H. Becker (1998)

Nikogo nie zaskoczymy informacją, że w tym filmie Bruce Willis wcielił się w... agenta FBI. Kolejna rola detektywistyczna, ale tym razem Willis dostaje zadanie ochrony autystycznego chłopca. Dziewięciolatek złamał kod, który miał być nie do złamania. Teraz grozi mu niebezpieczeństwo.

8. "Armageddon" reż. M. Bay (1998)

Według obliczeń NASA za 18 dni dojdzie do zderzenia ogromnej planetoidy z Ziemią, która zniszczy całą planetę. Szef Narodowej Agencji wzywa specjalistę w dziedzinie wiertnictwa, który ma umieścić w otworach asteroidy ładunki, dzięki którym ciało niebieskie zmieni kierunek lotu i ominie Ziemię. Czy Bruce Willis po raz kolejny uratuje naszą planetę?

9. "Szósty zmysł" reż. M. Night Shyamalan (1999)

Ku zdziwieniu wszystkich, w tym filmie Bruce Willis wcielił się w psychologa. Mężczyzna pomaga chłopcu, który jak na swój wiek jest bardzo dojrzały, ale cierpi z powodu rozwodu rodziców. Dr Malcolm Crowe odkrywa u Cole'a Seara tzw. "szósty zmysł". Chłopiec widzi i słyszy martwych.

10. "Łzy słońca" reż. A. Fuqua (2003)

Porucznik Waters (w tej roli Bruce Willis) ma za zadanie ewakuować lekarkę z terenu obozu uchodźców, który jest ogarnięty wojną domową. Kobieta nie chce opuścić swoich pacjentów. A. K. Waters musi podjąć decyzję, co robić. Muzykę stworzył jeden z najlepszych kompozytorów filmowych, Hans Zimmer.

11. "Sin City - Miasto grzechu" reż. R. Rodriguez (2005)

Cała akcja toczy się w Basin City - mieście, w którym jest pełno narkotyków, prostytutek, przestępców i skorumpowanych obrońców prawa. Detektyw John Hartigan (Bruce Willis) stara się ochronić striptizerkę przed psychopatą.

12. "Red" reż. R. Schwentke (2010)

Były agent CIA, Frank Moses (Bruce Willis) zostaje wrobiony w zamach. Razem ze swoimi przyjaciółmi, emerytowanymi agentami, muszą oczyścić swoje dobre imię i odkryć, kto stoi za wszystkimi zbrodniami.

13. "Niezniszczalny" reż. M. Night Shyamalan (2000)

David Dunn jako jedyny ocalał z katastrofy kolejowej, w której zginęło 130 osób. Mężczyzna nie miał nawet zadrapania. Okazuje się, że David nigdy nie chorował i nie cierpiał z powodu żadnych urazów. Pewnego razu poznaje Elijah Price'a, fanatyka komiksów. Mężczyzna twierdzi, że Dunn jest superbohaterem, którego zadaniem jest walka ze złem.

Bruce Willis w większości filmów wciela się w detektywa, policjanta lub agenta FBI. Trzeba jednak przyznać, że aktor świetnie pasuje do takich ról. Filmy, które wymieniliśmy powyżej, są świetne. Jednak to nie wszystkie produkcje, w których mogliśmy zobaczyć Willisa. Jakie filmy dopisalibyście do tej listy?

Zobacz także: >>TOP 30: Najlepsze filmy akcji trzymające w napięciu<<

 

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.