Najlepsze filmy z Cezarym Pazurą. "Chłopaki nie płaczą", "Kiler"

26.04.2019
Aktualizacja: 26.04.2019 10:59
Cezary Pazura filmy|undefined Fot. : Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Cezary Pazura to komediowy aktor, który zadebiutował w filmie Waldemara Podgórskiego "Czarne Stopy". Postanowiliśmy stworzyć zestawienie najlepszych produkcji, w których zagrał Pazura.

Cezary Pazura to aktor, który znany jest przede wszystkim z filmów komediowych. Ukończył Łódzką Szkołę Filmową, a jego praca magisterska nosiła tytuł "Mój błazen". Zaraz po otrzymaniu dyplomu zaczął grać w Teatrze Ochoty w Warszawie, a później w Teatrze Powszechnym. Pazura wyreżyserował także wiele produkcji. Za film "Weekend" dostał nawet antynagrodę "Węża" w kategorii "Najgorszy reżyser"

Cezary Pazura filmy: Najlepsze produkcje z aktorem

Przeczytaj także

1. "Kroll" reż. W. Pasikowski (1991)

Marcin Kroll to żołnierz, który dowiaduje się, że jego żona i najlepszy przyjaciel mają romans. Mężczyzna ucieka, a to zbiega się z samobójstwem innego żołnierza, który nie wytrzymał prześladowań. Dowództwo postanawia odszukać dezertera zanim zrobi to prokuratura wojskowa.

2. "Psy" reż. W. Pasikowski (1992)

Dawni funkcjonariusze UB rozpoczynają pracę w policji. Franz musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości, bo wcześniej robił karierę dzięki związkowi z córką ministra. W końcu kobieta odchodzi, bo szuka bardziej opłacalnego związku.

3. "Psy 2" reż. W. Pasikowski (1994)

Franz Maurer spotyka handlarza bronią, który wrócił do Polski z dawnej Jugosławii. Mężczyzna kontaktuje Franza z amerykańskim dyplomatą, który okazuje się jednym z członków gangu przemytników broni.

4. "Tato" reż. M. Ślesicki (1995)

Michał jest operatorem filmowym. W domu bywa rzadko, a wychowaniem córki zajmuje się jego żona, która czuje się zaniedbywana. Pewnego wieczoru kobieta przechodzi załamanie nerwowe. Samookalecza się i ucieka.

5. "Nic śmiesznego" reż. M. Koterski (1995)

Sanitariusze szpitalni oglądając zwłoki w kostnicy rozpoznają reżysera filmowego. Mężczyzna, mimo, że nie żyje, zaczyna wspominać swoje życie. Zrobił karierę, miał wiele kobiet, ale nigdy nie urzeczywistnił swoich najskrytszych marzeń.

6. "Sztos" reż. O. Lubaszenko (1997)

"Synek" i Eryk ruszają w Polskę, żeby siać spustoszenie. Docierają na polskie wybrzeże i próbują zdobyć dużo pieniędzy. Jeden chce się odegrać na kumplu, który go oszukał podczas gry w pokera, a drugi chce się po prostu dobrze urządzić w życiu.

7. "Kiler" reż. J. Machulski (1997)

Film Machulskiego to klasyczna komedia omyłek. Jerzy Kiler to warszawski taksówkarz, który zostaje wzięty za płatnego mordercę. Mężczyzna zostaje umieszczony w areszcie. Stamtąd wyciąga go boss przestępczego świata, który oferuje mu nowe zadanie. Film osiągnął sukces również za granicą. Hollywoodzka wytwórnia chciała nakręcić remake "Kilera".

8. "Kiler-ów 2-óch" reż. J. Machulski (1998)

Kiler stał się sławną osobą. Mężczyzna założył fundację charytatywną, która wspiera potrzebujących. Jednak po wydarzeniach z pierwszej części, jego byli przyjaciele planują na nim zemstę.

9. "Ajlawju" reż. M. Koterski (1999)

Główny bohater przeżył w życiu wiele, ale wciąż czeka na swoją wyśnioną miłość. Mężczyzna marzy o partnerce, która spełni jego wszystkie fantazje i pragnienia. Jego żona uważa bowiem, że łóżko służy jedynie do spania.

10. "Chłopaki nie płaczą" reż. O. Lubaszenko (2000)

Kuba i Oskar to przyjaciele, którzy pewnego razu zostają wplątani w aferę z gangsterami. Chłopcy dzwonią do agencji towarzyskiej i zamawiają dwie kobiety. Później jednak okazuje się, że młodzieńców nie stać na taką przyjemność. Cezary Pazura potwierdził drugą część filmu "Chłopaki nie płaczą".

11. "Kariera Nikosia Dyzmy" reż. J. Bromski (2002)

Nikodem Dyzma pracuje w zakładzie pogrzebowym. Nie oczekuje zbyt wiele od życia, ale chciałby sobie dorobić, żeby móc kupić sobie jakieś drobiazgi. Pewnego razu w jego ręce trafia zaproszenie na bankiet dyplomatyczny. Przyjęcie stanie się punktem zwrotnym w karierze Dyzmy.

12. "E=mc²" reż. O. Lubaszenko (2002)

Historia gangstera, Ramzesa, który pragnie zostać doktorem filozofii. Napisanie pracy zleca pracownikowi akademickiemu, Maxowi. Wszystko się komplikuje, kiedy mężczyzna zakochuje się w Stelli - dziewczynie Ramzesa.

13. "Pitbull. Ostatni pies" reż. W. Pasikowski (2018)

Film jest ukłonem w stronę twórców serialu "Pitbull". W filmie zagrali aktorzy, którzy wystąpili również w programie. Policjanci rozpoczynają dochodzenie zaraz po śmierci partnera Majamiego.

Cezary Pazura wystąpił w wielu znanych filmach. W tym miejscu warto również wspomnieć o jego roli w serialu "13 posterunek", w której zagrał niezdarnego i nieogarniętego policjanta. Wiele osób porównywało go wtedy do znanego amerykańskiego aktora, Jima Carreya.

Zobacz także: >>TOP 25: Najlepsze polskie komedie w historii<<

 

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.