Co Steve Rogers robił między „Civil War”, a „Infinity War”? Walczył z ISIS!

Sergiusz Kurczuk
25.01.2018 16:20
Co Steve Rogers robił między „Civil War”, a „Infinity War”? Walczył z ISIS! Fot. kadr z filmu „Avengers: Infinity War”

Może i Kapitan Ameryka jest obecnie poszukiwany przez rząd Stanów Zjednoczonych, ale nie oznacza to, że nie walczy z wrogami swojej ojczyzny!

Marvel Comics postanowił wypełnić lukę pomiędzy ostatnim filmem, w którym widzieliśmy Kapitana Amerykę, a 3. częścią „Avengers”. Co Steve Rogers robił jako uciekinier przed rządem USA? Odpowiedź znajduje się w dwuczęściowym komiksie zatytułowanym „Avengers: Infinity War Prelude”. Akcja komiksu rozgrywa się w tym samym świecie, w którym dzieją się filmy Marvel Studios. W pierwszym numerze poznamy losy Steve'a Rogersa i jego kompanów - Falcona i Black Widow, którzy również sprzeciwili się rządowemu nakazowi i brali udział w walce przeciwko grupie Tony'ego Starka. 

Kapitan Ameryka kontra ISIS

Okazuje się, że Cap i jego druhowie między wydarzeniami ukazanymi w kinowej wersji „Civil War” i inwazji Thanosa na Ziemię, mieli ręce pełne roboty. Mimo że Rogers, Sam Wilson i Natasha Romanoff nie działają z ramienia Stanów Zjednoczonych, etos Avengera jest nadal bliski ich sercu. Grupa postanowiła bronić ludzi przed jednym z wrogów USA - organizacją terrorystyczną, która teoretycznie nie istnieje w MCU, ale bardzo przypomina ISIS z naszego świata. Wskazuje na to sposób działania i przede wszystkim czarno-biała flaga na jednym z pojazdów. Byli Avengersi udają się do Syrii, by zapobiec zdobyciu broni przez organizację terrorystyczną.

Avengers: Infinity War Prelude Fot. foto: Avengers: Infinity War Prelude #1

Broń oczywiście jest wspomagana resztkami ze statków kosmicznych Chitauri, które pozostały po ataku na Nowy York z pierwszej części „Avengers”. W komiksie widzimy, jak herosi rozprawiają się z zagrażającym światu terrorystom. Akcja „Avengers: Infinity War” będzie się obracać wokół innego kosmicznego zagrożenia - Thanosa. W komiksie mamy więc okazję zobaczyć superbohaterów walczących z zagrożeniem bardziej realnym dla odbiorców. W pierwszym numerze pojawi się również Tony Stark. Czy na łamach tej historii dowiemy się, jak ułoży się relacja Capa z Iron Manem?

Komiks ukaże się w marcu 2018 roku. Drugi numer wyjdzie miesiąc później, czyli tuż przed premierą filmu, który w stanach pojawi się w kinach na początku maja. Polska premiera „Avengers: Infinity War” odbędzie się 25 kwietnia 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.