Co dalej z filmami o X-Men? Tego nie wie nawet szef Marvel Studios

12.01.2021 12:10
Co dalej z filmami o X-Men? Tego nie wie nawet szef Marvel Studios Fot. 002507© DJ / LAN/EAST NEWS

Kilka lat po przejęciu filmowego oddziału Fox, Disney nadal nie wie do końca, co zamierza zrobić z nabytymi w ten sposób prawami do popularnych marek filmowych.

Co dalej z filmami o X-Men?

Na to pytanie nie potrafi (albo nie chce) odpowiedzieć nawet Kevin Feige, szef Marvel Studios i producent wykonawczy wszystkich filmów z Marvel Cinematic Universe. Niedawno Feige potwierdził, że na pewno powstanie "Deadpool 3" z Ryanem Reynoldsem w roli głównej, natomiast Jon Watts (reżyser filmów o Spider-Manie z Tomem Hollandem) wyreżyseruje film o Fantastycznej Czwórce. 

Polecamy

To oznacza, że z należących niegdyś do Foxa marek związanych z Marvelem zostali tylko X-Men (możemy doliczyć do tego też podwodnego Namora). Ci doczekali się 11 filmów (licząc solowe produkcje o Loganie i "The New Mutants", który był pierwszym filmem o mutantach wydanym przez Disneya) z m.in. Patrickiem Stewartem, Ianem McKellenem, Hugh Jackmanem, Michaelem Fassbenderem i Jamesem McAvoyem, które są chyba na razie zbyt świeżo w pamięci widzów, by Marvel postanowił coś zrobić z serią.

Polecamy

Portal Screen Rant zapytał Kevina Feige'ego o stan X-Men w Marvel Cinematic Universe. Ten nie chciał niczego obiecywać, ale potwierdził, że trwają dyskusje na temat całej serii wewnątrz Marvel Studios:

Wiecie jak bardzo kocham X-Men. To właśnie przy tych filmach zacząłem swoją przygodę z naszą serią. Nie mogę wam powiedzieć nic, zanim ich oficjalnie nie zapowiemy, ale mogę was zapewnić - dyskusje są prowadzone od dawna i nadal trwają wewnątrz naszego studia. 

Prawdę mówiąc, przygody X-Men są wręcz idealnie skrojone pod format serialowy - spora obsada pełna różnorodnych postaci, mnóstwo dramy, problemów miłosnych, konfliktów wewnątrz drużyny i okazjonalnych pojedynków ze złoczyńcami. Dzięki temu twórcy mogliby poświęcić dużo czasu na całą drużynę, a nie tylko dwie-trzy najważniejsze postaci (jak w dotychczasowych filmach).

To są na razie tylko marzenia, ale miejmy nadzieję, że Marvel Studios zrobi z X-Men coś bardzo dobrego. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.