Co fani "Zmierzchu" sądzą o Robercie Pattinsonie w roli Batmana?

26.08.2020 09:04
Kristen Stewart i Robert Pattinson na kadrze z filmu Saga Fot. Summit Entertainment / Temple Hi/Collection Christophel/East New

Czy Robert Pattinson sprawdzi się w roli Batmana? Fani DC zadają sobie to pytanie od dawna. Miłośnicy sagi "Zmierzch" nie mają w tej kwestii żadnych wątpliwości.

Kiedy świat dowiedział się, że nowym Batmanem będzie Robert Pattinson, wielu fanów Mrocznego Rycerza wpadło w konsternację. Aktor kojarzył im się głównie z błyszczącym w świetle, romantycznym wampirem Edwardem z sagi "Zmierzch", ewentualnie z Cedrikiem Diggorym z "Harry'ego Pottera". Wiele osób z góry stwierdziło, że ten wybór castingowy jest nietrafiony. Co jednak na ten temat sądzą fanatycy "Zmierzchu"?

"The Batman" - fani "Zmierzchu" o roli Roberta Pattinsona

W ciągu ostatnich kilku lat Pattinson występując w takich produkcjach jak "Lighthouse", "Cosmopolis", "Life", "Good Time" i "Król" udowodnił, że ma prawdziwy talent aktorski i jego osiągnięcia nie kończą się na adaptacji książkowej serii Stephenie Meyer. Z tego powodu Matt Reeves wytypował go do roli nowego Bruce'a Wayne'a, który wieczorami zmienia się w obrońcę Gotham.

Przeczytaj także

W końcu zaprezentowano pierwszy zwiastun filmu "The Batman" i chociaż reakcje większości odbiorców są nadzwyczaj pozytywne, nie brakuje widzów sceptycznie nastawionych, według których Pattinson nie nadaje się do roli Mrocznego Rycerza. Okazuje się, że fani "Zmierzchu" stoją do nich w opozycji.

Przeczytaj także

Na oficjalnym koncie na Twitterze sagi "Zmierzch" nie tylko udostępniono zapowiedź nowego "Batmana", ale również dość dosadnie stwierdzono, że odtwórca Edwarda jest idealnym Waynem.

Opadła mi szczęka.

Nie dziwimy się, bo to co twórcy "The Batman" zaprezentowali w zwiastunie, potwierdza, że warto czekać na ten film. Oczywiście można być złośliwym i stwierdzić, że fani "Zmierzchu" zachwyciliby się, gdyby Pattinson wystąpił  reklamie, lecz trailer udowodnił, że aktor nie tylko pasuje do roli, ale również pokazuje, jak dużo pracy wykonał, by zagrać Mrocznego Rycerza.

Przeczytaj także

"The Batman" - kiedy premiera?

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała filmowcom plany i premiera produkcji została przełożona na 1 października 2021 roku. O tym, czy Pattinson rzeczywiście wypadnie dobrze w "The Batman" przekonamy się więc dopiero za ponad rok.
Talent aktora będziemy jednak mogli podziwiać już niedługo w nowym filmie Christophera Nolana pod tytułem "Tenet". 

 

Przeczytaj także

Zobacz też: "Something In The Way" Nirvany podbija listy przebojów. Wszystko dzięki Batmanowi

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.