Colin Firth zagra w ekranizacji komiksu o zombie. Co wiemy o "New York Will Eat You Alive"?

10.11.2020 13:24
Colin Firth|undefined Fot. . Matt Crossick/Press Association/East News

Colin Firth zagra w filmie o zombie w reżyserii Todda Straussa-Schulsona, którego roboczy tytuł to "New York Will Eat You Alive". Produkcja będzie adaptacją komiksu "Zombie Brother". Co jeszcze wiemy o tym nietypowym projekcie?

Colin Firth, przez długi czas kojarzony przede wszystkim jako Pan (Mark) Darcy, po raz kolejny będzie eksplorował nowe filmowe terytoria. Po świetnym występie w serii "Kingsman", Brytyjczyk znów pojawi się w adaptacji komiksu. Tym razem wypłynie jednak na jeszcze mniej znane wody, gdyż "New York Will Eat You Alive" ma być opowieścią o zombie.

Przeczytaj także

Nowy film z Colinem Firthem - o czym będzie?

"New York Will Eat You Alive" (co w dosłownym tłumaczeniu brzmi "Nowy Jork pożre Cię żywcem") będzie adaptacją niezwykle popularnego cyfrowego komiksu "Zombie Brother", którego autorem jest Jia Haibo. Wcześniej na jego podstawie zrealizowano już 41-odcinkowe anime o tym samym tytule, a także sztukę teatralną.

"Zombie Brother" opowiada o zwykłym mężczyźnie żyjącym w mieście H, w którym wody zostały skażone wirusem przemieniającym ludzi w zombie. W efekcie mieszkańcy H zaczynają ewoluować w bardzo złą stronę i pożerać się nawzajem. By przeżyć i odszukać swoją dziewczynę, protagonista musi znaleźć drogę ucieczki z miasta. Możemy domyślać się, że Colin Firth wcieli się w głównego bohatera tej historii, zaś roboczy tytuł filmu pozwala domniemywać, że komiksowe miasto H w amerykańskiej produkcji zostanie zastąpione przez Nowy Jork.

 

"New York Will Eat You Alive" - obsada i twórcy

Mimo apokaliptycznej wizji zawierającej hordy nieumarłych, film "New York Will Eat You Alive" nie jest planowany jako horror, lecz pełna akcji komedia. Za kamerą stanie Todd Strauss-Schulson, który ma na swoim koncie m.in. "Jak romantycznie!" Netfliksa i "Dziewczyny śmierci", co jest dowodem, że świetnie radzi sobie z ironizowaniem na temat różnych gatunków filmowych. Strauss-Schulson będzie też jednym z producentów, obok m.in. Edwarda Chenga i Channinga Tatuma. Scenariusz napisze Alex Rubens ("Keanu") z pomocą Dana Gregora i Douga Manda, duetu stojącego za scenariuszami do "Jak poznałem Waszą matkę", "Crazy Ex-Girlfriend" i "Dr Dolittle"

Za produkcję odpowiada STXfilms, które niedawno zaprezentowało zwiastun pandemicznego horroru "Songbird". Szef studia, Adam Fogelson, nie kryje swojej radości ze współpracy z Colinem Firthem:

Zawsze chcieliśmy obsadzić ten projekt w sposób, który ożywiłby materiał źródłowy i wzmocnił akcję, a nie można osiągnąć tego celu lepiej niż zatrudniając Colina Firtha. Od "Jak zostać królem" po "Kingsmana", Colin zawsze prezentuje Oscarowy poziom. Jesteśmy podekscytowani, że możemy pracować z nim ponownie przy "New York Will Eat You Alive" w roli, która pozwoli mu dobrze się bawić podczas prezentowania jego śmiertelnie poważnego humoru i doskonałego komicznego timingu.

Colin Firth jest zdobywcą Oscara i Złotego Globu za główną rolę w filmie "Jak zostać królem". Nominacje do tych nagród otrzymał również za występ w "Samotnym mężczyźnie". Aktor był także pięciokrotnie nominowany do nagrody BAFTA (zdobył 2 statuetki) oraz do Emmy, Satelitów i Europejskiej Nagrody Filmowej. Na razie jego nazwisko jest jedynym na liście obsady filmu "New York Will Eat You Alive".

Przeczytaj także
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.