Cruella De Mon ze „101 dalmatyńczyków” w solowym filmie będzie punkówą?

Maciej Koprowicz
10.01.2018 11:52
Cruella De Mon ze „101 dalmatyńczyków” w solowym filmie będzie punkówą? Fot. Mary Evans Picture Library/EAST NEWS, Sam Knee / David Newton / Cicada/EAST NEWS

W nowym filmie Disneya zobaczymy młodość demonicznej milionerki w Londynie lat 70. Czy zanim pokochała futra, nosiła ramoneski i agrafki?

Cruella De Vil, czyli w polskiej wersji Cruella De Mon to jeden z najbardziej pamiętnych czarnych charakterów Disneya. Postać znana z animowanej i aktorskiej wersji „101 dalmatyńczyków” to zła i okrutna bogaczka, owładnięta manią kolekcjonowania kosztownych futer. Ukoronowaniem jej kolekcji ma być futro z sierści dalmatyńczyków.

Choć trudno sympatyzować z kimś, kto poluje na śliczne szczeniaczki, Cruella cieszy się wielką popularnością wśród fanów Disneya. Nic dziwnego, że doczeka się aktorskiego filmu, w całości skupionego na jej postaci. W mediach już rozgorzały spekulacje nad szczegółami filmu „Cruella”, który ma być prequelem „Dalmatyńczyków”z 1996 roku.

Portal Omega Underground twierdzi, że akcja filmu będzie rozgrywać się w Londynie w 1979 roku, a jej tłem ma być środowisko punkowe. Jedna z plotek sugeruje, że Cruella będzie obracać się w otoczeniu zespołu Sex Pistols. Warto podkreślić, że najsłynniejszy zespół punkowy w dziejach, podobnie jak demoniczna postać Disneya, miał duże związki ze światem mody – twórca i menedżer kapeli, Malcolm McLaren, był projektantem ubrań i w dużej mierze wykreował punkowy image. Jednakże do tych spekulacji należy zachować pewien dystans – w 1979 roku Sex Pistols już nie istnieli, a punk zdążył przestać być trendy.

Tytułową rolę w „Cruelli” zagra Emma Stone, gwiazda m.in. „La La Land” i „Wojny płci”. Film prawdopodobnie trafi na ekrany kin w 2019 roku.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.