Czy Kapitan Marvel jest lesbijką? Kevin Feige wytłumaczył brak wątku romantycznego w nowym filmie Marvela

Sergiusz Kurczuk
26.03.2019 11:30
kadr z filmu Kapitan Marvel|undefined Fot. kadr z filmu Kapitan Marvel

W sieci pojawiły się domysły dotyczące orientacji seksualnej Kapitan Marvel. Szef Marvel Studios zdradził brak wątku miłosnego w filmie o superbohaterce.

Fani filmów Marvel Studios od dawna liczą na to, że w końcu zobaczą jakiegoś przedstawiciela LGBTQ. Jedną z pieszych postaci, które mogą reprezentować niehetronormatywną orientację seksualną, jest grana przez Tessę Thompson Valkyrie. Twórcy potwierdzili, że bohaterka jest biseksualna. Niestety widzowie nie mieli okazji zobaczyć wątku miłosnego Valkyrie i jej ukochanej, ponieważ w finalnej wersji filmu "Thor: Ragnarok" został wycięty. W filmie "Kapitan Marvel" brakuje się jednego stałego elementu prawie wszystkich filmów Marvel Studios - wątku miłosnego. Z tego powodu widzowie zaczęli się doszukiwać romansu między tytułową bohaterką, a jej przyjaciółką Marią Rambeau.

Przeczytaj także

Kapitan Marvel jest lesbijką?

Fani "Kapitan Marvel" zauważyli, że w życiu filmowej Carol Danvers nie ma żadnego mężczyzny. Dużą rolę w jej przeszłości odgrywa natomiast Maria Rambeau (Lashana Lynch) oraz jej córka Monica (Akira Akbar). Fotografie ukazują szczęśliwe chwile najlepszych przyjaciółek, co wielu widzów uznało za dowód na orientację seksualną dwóch pilotek. Temat został podchwycony przez jedną z fanek, która stworzyła grafikę, przedstawiającą Kapitan Marvel, trzymającą na rękach Valkyrie. Obie heroiny patrzą sobie głęboko w oczy. Obrazek cieszył się tak duża popularnością, że trafił również do Brie Larson, która wciela się w Kapitan Marvel. Aktorka udostępniła go, na swoim Twitterze.

W jej ślady poszła również Thompson.

Twórcy filmów spod szyldu Marvel Studios zapewniają, że już niedługo widzowie zobaczą postacie należycie reprezentujących przedstawicieli LGBTQ. Czy Kapitan Marvel jest jedną z nich?

"Kapitan Marvel" - Kevin Feige o braku wątku romantycznego

Serwis Screen Rant przeprowadził wywiad z szefem Marvel Studios. Feige został w nim zapytany między innymi o relacje miłosne Carol Danvers.

Cóż, to był aspekt, nad którym pracowaliśmy podczas pisania scenariusza, jak zwykle wspierając się na komiksach, ale tam również bohaterka nie miała zainteresowań miłosnych. Nie o tym jest ten film. Jest o Carol, odnajdującej samą siebie, rozwijającej się, popełniającej błędy i będącej wspieraną przez mentorkę i przyjaciółki. Jej relacja z Maria jest bardzo istotna. To było coś, co się wydarzyło i szczerze brawa należą się Lashanie, która była niesamowita i która, nie wiem, czy to spoiler, czy nie, ale wpłynęła na unikalną strukturę origin story, który pojawia się w tym filmie.

Co prawda Feige nie potwierdził, że bohaterki łączy coś więcej niż przyjaźń, ale również temu nie zaprzeczył. Czy Carol będzie jedną z pierwszych nieheteroseksualnych bohaterek MCU? Dowiemy się za jakiś czas. Kapitan Marvel powróci na duży ekran już 25 kwietnia 2019 roku w filmie "Avengers: Endgame".

>>Zobacz też: W "Kapitan Marvel 2" pojawi się pierwsza muzułmańska superbohaterka?<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.