Czy w "Kapitan Marvel" zapowiedziano nową superbohaterkę, która dołączy do Avengers?

Sergiusz Kurczuk
08.03.2019 14:27
kadr z filmu Kapitan Marvel|undefined Fot. kadr z filmu Kapitan Marvel

W filmie "Kapitan Marvel" pojawia się niejedna postać znana fanom komiksów Marvela. Jednak pewna postać to odniesienie do potężnej członkini Avengers. Czy twórcy filmu zapowiedzieli nową bohaterkę, która w przyszłości dołączy do drużyny?

UWAGA! Artykuł zawiera spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność!

Filmy Marvel Studios są oparte na komiksach Marvela, więc siła rzeczy zawierają liczne odniesienia do papierowych pierwowzorów. Często twórcy wykorzystują całe wątki fabularne, niekiedy drastycznie je modyfikując, ale pojawiają się też smaczki dla prawdziwych fanatyków obrazkowych historii o superbohaterach. Mowa o różnego rodzaju Easter Eggach. Nie inaczej jest w przypadku "Kapitan Marvel". Jeden z wątków może być zapowiedzią zupełnie nowej bohaterki w uniwersum MCU.

Przeczytaj także

"Kapitan Marvel" - czy Photon dołączy do Avengers?

W filmie stopniowo poznajemy przeszłość Carol Danvers. Ważnym elementem jej historii jest przyjaciółka, z którą pracowała w Air Force. Mowa o Marii "Photon" Rambeau, która w końcu pomaga Danvers odzyskać pamięć. Maria mieszka w Luizjanie ze swoją córką imieniem Monica. Kilkuletnia dziewczynka jest zauroczona ciocią Carol, której nie widziała od 6 lat. Główna bohaterka traktuje dziewczynkę jak swoją córkę i pieszczotliwie nazywa ją Porucznikiem Nygusem. To właśnie Monica jest odpowiedzialna za barwy na stroju Kapitan Marvel.

Kapitan Marvel Fot. foto: kadr z filmu Kapitan Marvel

Jeśli powyższe podpowiedzi nadal nic Wam nie mówią, to spieszymy z wyjaśnieniem. Chodzi o komiksową postać imieniem Monica Rambeau.

Kim jest Monica Rambeau?

Kobieta zadebiutowała w 16. numerze "The Amazing Spider-Man Annual", 1983 roku, gdzie poznajemy jej origin. Rambeau była porucznikiem straży nabrzeżnej w Nowym Orleanie. Chociaż była zdolną funkcjonariuszką, seksizm jej szefa zablokował karierę Moniki. Nieugięta kobieta wpadła jednak na trop podejrzanego naukowca, który eksperymentował z urządzeni otwierającym portal do innego wymiaru. Promień tajemniczej mocy sprawił, że Rambeau zdobyła nadprzyrodzone moce - potrafi zmienić swoje ciało w dowolny typ energii, przez co stała się bardzo potężną superbohaterką.

16 Fot. foto: kadr z komiksu Amazing Spider-Man Annual #16

Szybko dołączyła do Avengers i wkrótce została liderką grupy. Kiedy zadebiutowała, prasa ogłosiła ją mianem Kapitan Marvel. W ten sposób Rambeau wypełniła pustkę, po zmarłym na raka Mar-Vellu, który był pierwszym Kapitanem Marvelem. Z czasem porzuciła pseudonim i była znana jako Photon, a potem Pulsar. Obecnie posługuje się przydomkiem Spectrum. W filmie jest jeszcze małą dziewczynką, ale nie zapominajmy, że akcja "Kapitan Marvel" dzieje się w 1995 roku. Pod koniec produkcji Monica jest smutna, że ciocia Carol opuszcza Ziemię, ale daje jej do zrozumienia, że będzie na nią czekać, a może nawet spotkają się kiedyś w połowie drogi. Nick Fury żartuje, że stanie się to dopiero wtedy, kiedy będzie świecić jak Danvers.

To oczywista aluzja do komiksowej Moniki. Oczywiście o niczym nie świadczy, ale jeśli sprawdzą się przewidywania fanów i w "Avengers: Endgame" rzeczywiście pożegnamy się z oryginalnym składem drużyny, być może Photon będzie jedną z członkiń nowego pokolenia grupy. Od jakiegoś czasu plotkuje się, że twórcy Marvel Studios pracują nad filmem o Young Avengers - młodych herosach, którzy przejmą schedę po największych bohaterach Ziemi. Całkiem możliwe, że do drużyny dołączy damska wersja Hawkeye'a oraz córka Scotta Langa, która od dawna wykazuje zainteresowania w kierunku superbohaterskiego trybu życia. Czy dołączy do nich Photon?

"Avengers: Endgame" - kiedy premiera?

O tym przekonamy się za jakiś czas. Być może w 4. części "Avengers", która trafi na ekrany kin już 25 kwietnia 2019 roku. Przedstawiciele Marvel Studios zapowiedzieli też, że ogłoszą plany dotyczące przyszłych produkcji latem 2019 roku.

>>Zobacz też: Czy zwiastun "Avengers: Infinity War" jest tak naprawdę trailerem "Endgame"?<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.