Czy Scarlet Witch będzie nowym czarnym charakterem w filmach Marvela?

Sergiusz Kurczuk
10.09.2019 14:44
Avengers: Endgame|undefined Fot. kadr z filmu Avengers: Endgame

W "Avengers: Endgame" superbohaterowie pokonali swojego największego przeciwnika - Thanosa. Czy w kolejnych produkcjach Marvela jego miejsce zajmie Scarlet Witch?

Thanos prawdopodobnie jest dopiero wierzchołkiem góry lodowej i w przyszłości w filmowym uniwersum pojawią się o wiele potężniejsi przeciwnicy. Fani widzą w roli czarnych charakterów Galactusa, Annihilusa czy Kanga Zdobywcę, ale nie wykluczone, że twórcy sięgną jednak po postać, którą już dobrze znamy i do tego jest kojarzona z postaciami stojącymi po stronie dobra. Czy nową główną antagonistką może zostać Scarlet Witch?

Filmy Marvela - Scarlet Witch nową przeciwniczką Avengers?

Z Marvel Studios nigdy nic nie wiadomo, więc całkiem prawdopodobne, że twórcy MCU mogą wykorzystać potężną superbohaterkę, by rzucić herosom pod nogi nową kłodę. Grana przez Elizabeth Olsen Scarlet Witch ma potężne moce pochodzące z jednego z Kamieni Nieskończoności. Zarówno w komiksach Marvela, jak i w filmach na ich podstawie, została wprowadzona jako czarny charakter. Avengers poznali na własnych skórach, co potrafi Wanda Maximoff.

Scarlet Witch zaczynała jako kryminalistka współpracująca z Magneto. Dopiero po jakimś czasie przeszła przemianę i została członkinią supergrupy. Jednak kilkukrotnie dała się we znaki herosom, prezentując swoje potężne moce. W filmach poziom jej umiejętności nie został jeszcze w pełni pokazany. W komiksach potrafi panować nad wieloma dziedzinami rzeczywistości za pomocą wrodzonych mocy i magii. Jest więc jedną z najsilniejszych członków Avengers.

Przeczytaj także

W komiksowych przygodach potęga Scarlet Witch nasila się wraz z jej żalem. Dwukrotnie przeżyła załamanie nerwowe, które doprowadzało do tragedii. Słynna historia "House of M" to przełomowy moment w całym papierowym uniwersum. Wanda za pomocą trzech słów pozbawiła mocy 99% mutantów. Wcześniej tworzyła alternatywną rzeczywistość, w której homo superior pełnili władzę nad światem.

8 Fot. foto: House of M #8

Chociaż większość fanów sądziła, że zabity przez Thanosa pod koniec "Avengers: Infinity War" Vision powróci do życia w "Endgame", nic takiego się nie stało, co mogło negatywnie wpłynąć na psychikę zakochanej w syntezoidzie Wandy. Użytkownik Reddita drkcty ukuł teorię, według której Scarlet Witch popadnie w obłęd w drugiej części przygód Doktora Strange'a.

Twórcy MCU zapowiedzieli, że w filmie "Doctor Strange and Multiverse of Madness" ważną rolę odegra Scarlet Witch. Redditor uważa, że Wanda odkryje, że Strange przeoczył jeszcze jeden scenariusz zwycięstwa nad Szalonym Tytanem, w której to ona, a nie Vision umiera z ręki Thanosa. Ten fakt sprawi, że bohaterka popadnie w tytułowy obłęd i zacznie manipulować rzeczywistością. Czy te domysły mogą się sprawdzić?

Po części tak, ale o wiele wcześniej i w mniej złowrogi sposób. Niebawem na Disney+ trafi enigmatyczny serial "WandaVision". Na razie pokazano tylko plakat produkcji, który sugeruje, że akcja rozegra się w latach 50., gdzie Wanda i Vis żyją jako ludzie. Fani odczytali grafikę jako zakamuflowaną zapowiedź tego, co wydarzy się naprawdę- serial rozegra się w alternatywnej rzeczywistości powołanej do życia przez Scarlet Witch, w której świat jest szczęśliwym miejscem dla pary kochanków. Niewykluczone jednak, że "WandaVision" będzie prologiem do tego, co zobaczymy w "Multiverse of Madness".

 

"Doctor Srtrange and Multiverse of Madness" - kiedy premiera?

Na razie fani Marvel Studios muszą uzbroić się w cierpliwość. Obecnie twórcy skupiają się na początku Fazy Czwartej uniwersum, w której zadebiutują nowe postacie. Chociaż druga część "Doktora Strange'a" będzie rozgrywać się w jej obrębie, film trafi na ekrany kin dopiero w maju 2021 roku. W tym samym roku zadebiutuje "WandaVision".

Przeczytaj także

Zobacz też: "The Falcon and The Winter Soldier" i "WandaVision" na pierwszych plakatach. Szykują się zmiany!

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.