Czy powstanie sequel „Lśnienia”?

Sergiusz Kurczuk
29.12.2017 11:10
Jack Nicholson, Lśnienie|undefined Fot. kadr z filmu Lśnienie

Mike Flanagan, reżyser filmu „Gra Geralda” chciałby stworzyć kolejną adaptację książki Stephena Kinga. Tym razem miałaby to być 2. część „Lśnienia”.

Twórczość Stephena Kinga jest bardzo lubiana przez filmowców. Powstało już wiele kinowych i telewizyjnych produkcji na podstawie jego książek. W samym roku 2017 zobaczyliśmy kasowy hit „To, niewypał w postaci „Mrocznej wieży i film Netfliksa „Gra Geralda. Reżyser ostatniej z wymienionych adaptacji, Mike Flanagan, bardzo chętnie popracowałby nad kolejnym dziełem Kinga. Tym razem wziąłby na warsztat drugą część „Lśnienia”.

Jeśli automatycznie myślicie o słynnym filmie Stanelya Kubricka, to musimy wyprowadzić Was z błędu. Dzieło Kubricka przeszło do historii kinematografii i jest czymś więcej niż tylko zwykłym horrorem, czy adaptacją prozy Kinga. Dość swobodne podejście do oryginału spowodowało, że film... był nominowany do Złotej Maliny. Flanagan chciałby zekranizować drugą część książkowej historii, czyli powieść „Doktor Sen”. Wyznał to w wywiadzie dla portalu Liljas Library. Filmowiec został zapytany wprost o kolejną powieść Kinga, nad którą chciałby pracować.

Jest ich bardzo dużo. Ale te, które chciałbym zrobić najbardziej to „Doktor Sen” i „Historia Lisey”. W obu przypadkach jest to spowodowane tym, że bardzo identyfikuję się z protagonistami. „Historia Lisey” to niesamowite dzieło, piękne zgłebienie tematu małżeństwa. A kto nie chciałby nagłego powrotu do świata Danny'ego Torrance'a?
Danny Torrance Fot. kadr z filmu Lśnienie

Po 32 latach od premiery „Lśnienia” King stworzył jej kontynuację w postaci powieści „Doktor Sen”. Bohaterem jest dorosły Danny Torrance - syn Jacka Torrance'a z pierwszej części. Danny podobnie jak jego ojciec popada w alkoholizm i nie radzi sobie z napadami agresji. Jeżdżąc po kraju, zatrzymuje się w małym miasteczku Frazier w New Hampshire. Tam dają o sobie znać jego paranormalne zdolności.

To nie pierwszy raz, kiedy świat kina jest zainteresowany sequelem „Lśnienia”. Akiva Goldsman jakiś czas temu zapowiedział, że Warner Bros. pracuje nad filmem na podstawie książki, ale póki co nad projektem wisi wielki znak zapytania. Flanagan jest zaangażowany w serial Netfliksa na podstawie powieści Shirley Jackson zatytułowanej „Nawiedzony. Czy niebawem zobaczymy drugą część „Lśnienia”?

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.