Czy w "Avengers: Endgame" powróci jeden z najgroźniejszych wrogów herosów Marvela? Nowa teoria fanów

Sergiusz Kurczuk
27.02.2019 14:55
kadr z filmu Avengers: Age of Ultron|undefined Fot. kadr z filmu Avengers: Age of Ultron

W sieci pojawiła się kolejna teoria fanów dotycząca filmu "Avengers: Endgame". W 5. części serii ma się pojawić jeden z największych zagrożeń świata - Ultron.

Zanim światu zagroził Thanos, jedym z najpotężniejszych przeciwników filmowych Avengers był Ultron - sztuczna inteligencja stworzona przez Tony'ego Starka, która miała chronić świat przed wszelkimi zagrożeniami. Niestety twór zbuntował się przeciwko swojemu ojcu i zagroził europejskiemu krajowi znanemu jako Sokovia. Pojawienie się Ultrona było początkiem rozpadu grupy, ukazanego w "Civil War". Czy to możliwe, żeby Ultron powrócił w "Avengers: Endgame"?

Przeczytaj także

"Avengers: Edngame" - Ultron powróci w nowym filmie Marvela?

Ultron został zabity przez Scarlet Witch, ale zdołał przenieść swoją świadomość do jednego z robotów, które mu służyły. Dogonił go jednak Vision i prawdopodobnie zniszczył, zabijając swojego stwórcę raz na zawsze. Ale czy na pewno? W filmie "Age of Ultron" nie pokazano zniszczenia robota. Widzieliśmy jedynie rozbłysk światła.

Czy to możliwe, że promień z Kamienia Umysłu osadzonego na czole Visiona wcale nie zabił Ultrona, tylko przeniósł jego esencję do wnętrza klejnotu? Tego typu domysły krążą po sieci od jakiegoś czasu. Wiążą go z inną postacią, która wydawała się martwa, ale w zaskakujący sposób powróciła w "Avengers: Infinity War". Mowa o Red Skullu.

Przeciwnik Kapitana Ameryki podobnie jak Ultron próbował przejąć władzę nad światem za pomocą potężnego klejnotu. Red Skull skończył w słupie niebieskiego światła, który pojawił się po próbie kontroli nad Tesseractem. Do premiery "Infinity War" fani byli przekonani, że złoczyńca nie żyje. Pojawił się jednak jako strażnik Kamienia Duszy na planecie Vormir. Tym razem zachowywał się i wyglądał zupełnie inaczej niż w 1. części przygód Kapitana Ameryki.

Czy to możliwe, że podobną rolę będzie pełnił Ultron? Trudno powiedzieć, czy robot pojawi się w swojej osobie. Nie wykluczone jednak, że na decyzje Thanosa mógł mieć wpływ części świadomości Ultrona, która w jakiś niewytłumaczalny sposób zagnieździła się w Rękawicy Nieskończoności. W końcu obaj złoczyńcy postawili naprawić świat bez względu na wszystko. W pewnym sensie łączyła ich wspólna idea. Powrót Ultrona byłby też pewną klamrą kompozycyjną, biorąc pod uwagę fakt, że najprawdopodobniej "Endgame" będzie ostatnim filmem, w którym widzimy Tony'ego Starka. Być może Avenger postanowi odbudować swoją największą porażkę, by użyć jej w walce z Thanosem.

"Avengers: Endgame" - kiedy premiera?

Czy te domysły się sprawdzą? Dowiemy się za kilka tygodni. Nowy film braci Russo wejdzie do polskich kin już 25 kwietnia 2019 roku. Zanim to nastąpi, zobaczymy kolejną produkcję Marvel Studios. Mowa oczywiście o "Kapitan Marvel", która zadebiutuje 8 marca 2019 roku.

>>Zobacz też: "Avengers: Endgame" - co właściwie oznacza podtytuł czwartej części filmu?<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.