Czy w filmie „Black Panther” pojawił się wątek homoseksualny?

Sergiusz Kurczuk
13.02.2018 13:42
Czy w filmie „Black Panther” pojawił się wątek homoseksualny? Fot. kadr z filmu Black Panther

Twórcy najnowszego filmu Marvel Studios zrezygnowali z lesbijskiego romansu, który miał się początkowo pojawić w produkcji. Czemu odrzucili pomysł?

„Black Panther” to pierwszy film Marvela w 2018 roku i jednocześnie pierwsza produkcja z czarnoskórym superbohaterem w roli głównej w prawie 10-letniej historii MCU. Od początku twórcy zapowiadali, że w historii króla tajemniczego afrykańskiego państwa pojawią się wątki z różnych serii komiksowych poświęconych Black Pantherowi. Jedną z inspiracji miał być wątek pojawiający się w komiksie eksplorującym tajemnice Wakandy autorstwa Ta-Nehisi Coatesa. W „World of Wakanda” czytelnicy mogli przyjrzeć się z bliska osobistej straży królewskiej znanej jako Dora Milaje. Na łamach komiksu pojawił się homoseksualny romans dwóch członkiń ochrony T'Challi - Okoye i Ayo. Fani MCu mieli nadzieję, że w „Black Panther” zobaczą w końcu pierwszy homoseksualny związek. Niestety twórcy nie zdecydowali się wykorzystać pomysłu. 

„Black Panther” - czemu usunięto homoseksualny romans?

Black Panther Fot. foto: kadr z filmu Black Panther

Jeden ze scenarzystów filmu, Joe Robert Cole, skomentował sprawę w rozmowie z portalem Screen Crush. Potwierdził, że początkowo rzeczywiście romans między Okoye i Ayo  był uwzględniany w scenariuszu, jednak finalnie nie ujrzał światła dziennego. 

Wiem, że było kilka rozmów, dotyczących różnych rzeczy, różnych kierunków rozmaitych bohaterów, którzy pojawili się w filmie. Pomyśleliśmy: „Cóż, może popracujemy nad tym w ten sposób z tym wątkiem, albo tak z tym”.Scena, o której mowa - nie pamiętam dokładnie. Nie pamiętam dokładnie, kiedy dokładnie to wycięliśmy, ale myślę, że na samym początku. Ni jestem pewien. Wiem, że to nie był główny motyw, który chcieliśmy zgłębiać w naszej historii.

Marvel postanowił wypełnić lukę i dać czarnoskórej publiczności herosa, którym mogłaby się utożsamiać. Czas na przedstawiciela grupy LGBTQ, do którego twórcy przymierzają się od jakiegoś czasu. James Gunn zasugerował, że w drugiej części „Strażników Galaktyki” w pewnym sensie występuje homoseksualny bohater. Z kolei Tessa Thompson potwierdziła, że jej postać jest biseksualna i z „Thora: Ragnarok” wycięto scenę śmierci jej kochanki. Kiedy w końcu pojawi się otwarcie homoseksualna postać w MCU? Być może już niedługo, w końcu przed nami kolejna faza produkcji opartych na komiksach Marvela. 

„Black Panther” pojawi się w kinach już 14 lutego 2018 roku. My wybraliśmy się na film wcześniej i już teraz możecie przeczytać recenzję najnowszej produkcji Marvel Studios

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.