Czy w kolejnych filmach Marvela pojawi się Szary Hulk?

25.11.2019 10:38
Thor: Ragnarok|undefined Fot. kadr z filmu Thor: Ragnarok

Hulk jest jednym z nielicznych oryginalnych członków Avengers, który może pojawić się w kolejnych produkcjach Marvel Studios. Czy zobaczymy kolejną metamorfozę bohatera?

Jeszcze do niedawna Hulk kojarzył się większości zjadaczy popkultury z komiksową wariacją na temat doktora Jekylla i pana Hyde'a. Niekończąca się walka Bruce'a Bannera ze swoim brutalnym alter ego, ucieczki przed ścigającym go wojskiem i nieszczęśliwa miłość Zielonego Giganta to główne motywy jego mitu, które zresztą zostały ukazane dwóch kinowych filmach poświęconych komiksowej postaci. W rzeczywistość Hulk to o wiele bardziej skomplikowana postać podobnie zresztą, jak zostało to ukazane w produkcjach MCU. Czy w kolejnych filmach Marvela zobaczymy następny etap ewolucji herosa?

Filmy Marvela - Szary Hulk pojawi w kolejnych filmach?

Od 2008 roku i filmu "Incredible Hulk" tytułowy bohater przeszedł sporą metamorfozę. Nie chodzi jedynie o zastąpienie Edwarda Nortona Markiem Ruffalo. Wygnany przez społeczeństwo genialny naukowiec uwięziony w ciele brutalnego potwora o umyśle dziecka, odnalazł spokój pośród Avengers, by uciec z Ziemi po porażce w Sokovii. Dwa lata spędził na obcej planecie Sakaar. Cały ten czas nie wracał do swojej ludzkiej formy, co zaowocowało znacznym ucywilizowaniem Hulka. Po powrocie na Ziemię sytuacja się odwróciła i Banner nie potrafił dłużej wykorzystać swoich nadludzkich zdolności.

Przeczytaj także

Sytuacja zmieniła się po pstryknięciu Thanosa. Dzięki eksperymentom Bannerowi udało się wytworzyć formę pomiędzy ludzką postacią i brutalnym zielonym potworem. W "Avengers: Endgame" pojawił się jako Professor Hulk - postać o sile Hulka i umyśle Bannera. Jednak wydarzenia ukazane w czwartej części "Avengers" sprawiły, że w przyszłości możemy zobaczyć kolejną przemianę bohatera. W końcu nie tylko stracił najlepszego przyjaciela w postaci Iron Mana, ale również niespełnioną miłość, czyli Black Widow. Poza tym użył Rękawicy Thanosa, by przywrócić do życia wymazane istoty, co trwale go okaleczyło.

Ta potężna trauma może się przyczynić do kolejnej zmiany w psychice Bannera. Wszystkie powyższe filmowe przykłady były inspirowane komiksowym oryginałem. Niewykluczone, że niebawem zobaczymy kolejną formę Hulka - o szarym kolorze skóry.

1 Fot. foto: The Incredible Hulk #1

Hulk zadebiutował w 1962 roku w komiksie "The Incredible Hulk" #1 stworzonym przez Stana Lee i Jacka Kirby'ego. Początkowo postać znacznie różniła się od Zielonego Giganta, jakiego wszyscy znamy. Nie tylko miał szarą skórę, był o wiele bardziej rozgadany i świadomy otaczającego go świata, ale również pojawiał się jedynie po zachodzie słońca. Kolor skóry został zmieniony na zielony, ponieważ wówczas drukarze mieli problem z osiągnięciem szarości. Dzikości też nabrał z czasem. Dopiero po wielu latach od debiutu Hulka wyjaśniono, że szary kolor skóry i czynnik odpowiedzialny za metamorfozę uległ zmianie, bo była ona następstwem kolejnej mutacji po promieniowaniu gamma.

347 Fot. foto: The Incredible Hulk #347

Szara odsłona Hulka powróciła w 324. zeszycie "The Incredible Hulk". Kilkanaście numerów później zadebiutowała bardziej rozwinięta odsłona Szarego Hulka - Joe Fixit. W tej formie Hulk wykształcił niespotykane dotąd cechy. Można powiedzieć, że reprezentował ciemną stronę Bannera. Był zdecydowanie najbardziej ludzką wersją postaci - stracił heroiczny zapał i genialny umysł naukowca. Stał się gangsterską wersją Hulka - nosił smoking i pracował w Las Vegas jako osiłek mafii.

Przeczytaj także

Jeśli Hulk powróci w kolejnych produkcjach MCU, a wszystko na to wskazuje, twórcy mogą pokusić się o wprowadzenie na kinowe ekrany szarego odpowiednika. Byłaby to ciekawa odmiana i kolejny etap rozwoju popularnej postaci.

 

Przeczytaj także

Zobacz też: Mark Ruffalo opowiedział o przyszłości Hulka w kolejnych filmach Marvela

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.