"Dark Phoenix": kim jest postać grana przez Jessicę Chastain?

05.06.2019 13:47
Jessica Chastain (Dark Phoenix)|undefined Fot. kadr z filmu Dark Phoenix

W filmie "Dark Phoenix" pojawia się tajemnicza bohaterka, w którą wciela się Jessica Chastain. Fani mieli różne teorie na temat jej tożsamości. Kim jest naprawdę?

UWAGA! Artykuł zawiera spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność!

Od kiedy studio Fox zapowiedziało nową adaptację "Dark Phoenix Saga", fani X-Men zaczęli zastanawiać się, na ile film będzie pokrywał się z komiksową historią. Z czasem wyszło na jaw, że w produkcji w rolę czarnego charakteru wcieli się Jessica Chastain. Twórcy nie zdradzili jednak tożsamości bohaterki. Fani snuli różne domysły, że aktorka zagra Lilandrę lub damską wersję Masterminda, ale okazało się, że prawda na jej temat jest zupełnie inna.

"Dark Phoenix" - kogo gra Jessica Chastain?

Początkowo bohaterka grana przez Chastain jest zwykłą kobietą. Pojawia się w scenie posiłku z przyjaciółmi, którzy odwiedzili ją w jej domu. Spotkanie przerywa jednak szczekanie psa, który coś zauważył. Kobieta wychodzi na zewnątrz i szybko odgrywa, co przykuło uwagę zwierzęcia. Okazało się, że na Ziemi wylądowali kosmici, przypominający rośliny. Jeden z nich zabija kobietę i przyjmuje jej postać. Wraca na przyjęcie i z zimna krwią morduje gości i domowników. Z czasem okazuje się, że obcy to rasa D'bari, której przedstawiciele zgromadzili się na naszej planecie, by odbudować upadłe imperium, zniszczone przed laty przez moc Phoenix.

Dark Phoenix Fot. foto: materiały promocyjne

Członkowie D'bari przeniknęli do różnych znaczących organizacji, dzięki czemu mają potężne wpływy. Zadaniem Vuk, kosmity, który przejął ciało Ziemianki, jest odnaleźć moc Phoenix zgromadzoną w ciele Jean Grey. Wszystko po to, żeby przejąć nieograniczoną potęgę i zniszczyć Ziemię.

Przeczytaj także

"Dark Phoenix" - co film ma wspólnego z 4. numerem "Avengers"?

Okazuje się, że twórcy "Dark Phoenix" postanowili sięgnąć nie tylko do "Dark Phoenix Saga", ale również o wiele starszego komiksu. W 4. numerze Avengers z 1964 roku pojawił się kosmita, który podszywał się pod człowieka. Natknął się na niego dopiero co obudzony z hibernacji Kapitan Ameryka. Pokonał obcego i dowiedział się, że jego adwersarz pochodzi z odległej galaktyki i tysiące lat temu rozbił się na Ziemi. Od tej pory szuka sposobu na powrót do domu. W starożytnej Grecji brano go za gorgonę imieniem Meduza, ponieważ posiadał broń, potrafiąca zmieniać ludzi w kamień. W ten właśnie sposób pokonał członków Avengers za namową Namora. Kapitan Ameryka postanowił pomóc kosmicie i odesłał go z powrotem na jego ojczystą planetę.

4 Fot. foto: Avengers vol. 1 #4

Po latach okazało się, że obcy pochodzi z rasy D'bari i nazywa się Vuk. Traf chciał, że Vuk nie dotarł do domu jeszcze przez wiele lat po spotkaniu z  Avengers. Dzięki temu nie zginął podczas masakry jego ojczystej galaktyki. Moc Phoenix objawiła swoją mroczną naturę i pod postacią Jean Grey powędrowała do odległego rejonu kosmosu, absorbując słońce w układzie słonecznym, w którym znajdowała się planeta D'bari. Pokojowy starożytny lud zginął w okamgnieniu. Niedobitki D'bari, w tym Vuk, postanowiły zemścić się na Phoenix i automatycznie zaczęły nienawidzić wszystkich Ziemian. Vuk z czasem związał się z grupą zmiennokształtnych kosmitów znanych jako Xartanie.

135 Fot. foto: Uncanny X-Men vol. 1 #135

Jak widać, twórcy "Dark Phoenix" postanowili sięgnąć po dość niszowe nawiązanie do komiksów Marvela. Raczej nie wielu fanów wpadło na pomysł, że bohaterka grana przez Chastain będzie epizodycznie pojawiającym się kosmitą z uniwersum Domu Pomysłów. 

Zobacz też: Reżyser "Dark Phoenix" porównał film do "Avengers: Endgame" i "Gry o tron"

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.