David Bowie powróci jako Król Goblinów w komiksach na motywach „Labiryntu”

Maciej Koprowicz
21.11.2017 13:20
David Bowie powróci jako Król Goblinów w komiksach na motywach „Labiryntu” Fot. Henson Associates / Lucasfilm /Collection Christophel / RnB/EAST NEWS

Boom! Studios i wydawnictwo Archaia zapowiedziały serię komiksową inspirowaną filmem fantasy Jima Hensona „Labirynt” z 1986 roku, w którym główną rolę grał David Bowie.

Aladdin Sane, Ziggy Stardust, Chudy Biały Książęzmarły w 2016 roku David Bowie miał wiele ról i twarzy. Wokalista był mistrzem kreowania muzycznych alter ego na scenie, nic więc dziwnego, że doskonale odnalazł się w świecie filmu.

Wśród najważniejszych filmowych ról muzyka były między innymi John w „Zagadce nieśmiertelności” Tony’ego Scotta, major Jack Celliers w „Wesołych świąt, pułkowniku Lawrence” Nagisy Oshimy, Piłat w „Ostatnim kuszeniu Chrystusa” Martina Scorsesego i Phillip Jeffries w „Twin Peaks: Ogniu krocz ze mną” Davida Lyncha. Fani fantasy zapamiętali Bowiego przede wszystkim jako Jaretha, króla Goblinów z „Labiryntu”, filmu w reżyserii twórcy Muppetów, Jima Hensona. Jego fabuła koncentruje się wokół porwania przez tajemniczego monarchę Toby’ego, brata głównej bohaterki Sarah.

Kultowa postać kreowana przez Bowiego powróci na kartach nowego komiksu studia Boom! Studios. Seria tworzona przez pisarza Simona Spurriera i Daniela Baylissa, zatytułowana „Jim Henson’s Labyrinth” ma opowiadać o wydarzeniach poprzedzających fabułę filmu. Dowiemy się między innymi, że Jareth, zanim został władcą magicznych stworzeń, mieszkał w XVIII-wiecznej Wenecji.

Lisa Henson, córka nieżyjącego od 27 lat filmowca, wyjaśnia:

To opowieść o tym, jak Jareth znalazł się w Labiryncie. Król Goblinów nie jest goblinem, jest człowiekiem. Wielu ludzi pytało: „Jak to się stało?”. Pomyśleliśmy więc, że powinniśmy to odkryć.

Simon Spurrier dodaje:

W pewnym sensie zjedliśmy ciastko i mamy ciastko. Postać wykreowana przez Bowiego jest silnie obecna w naszej historii. Ale jest tu też wiele na temat ludzi, którzy go kochali i tych, których on kochał. Co się z nimi stało? Dlaczego wszystko się tak zmieniło? W jaki sposób stał się tym, kim jest? Mam nadzieję, że poprzez zarysowanie obu stron obrazu i oparcie się na innych niezwykłych rzeczach, które są tak fantastyczne w koncepcie Labiryntu, zachowamy ducha Bowiego, a przy tym będziemy cieszyć się surrealistycznym, cudownym światem.

Ekskluzywne, pierwsze rysunki z nowej serii zaprezentował „Entertainment Weekly”:

Oprócz nowej komiksowej serii, Boom! Studios wyda także album „Jim Henson’s Labyrinth 2017 Special”, w którym znajdą się historie różnych autorów. Wydawnictwo ma trafić na rynek w listopadzie 2017. To nie koniec dobrych informacji dla wielbicieli „Labiryntu”powstaje właśnie jego filmowy reboot w reżyserii Fede Alvareza.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.